sobota, Luty 23, 2019

Pożyczka pod zastaw, czy są dobrą formą kredytu?

0
Pożyczka pod zastaw, czy są dobrą formą kredytu?

Pożyczki pod zastaw opierają się na ograniczonym prawie rzeczowym. Umowę podpisują dwie strony, które w trakcie negocjacji jej warunków mogą dodatkowo być wymagane informacje na temat celu oraz wysokości pożyczki.
Firma udzielająca pożyczki zanim udzieli pożyczki, musi wziąć wiele czynników pod uwagę. Kluczowym elementem jest nasza historia kredytowa. Czy były wcześniej brane pożyczki oraz jak były one spłacane. Także historia kupna na raty produktów odgrywa dużą rolę i jeżeli spłaty były terminowe, to nasza wiarygodność wzrasta.
Jeżeli jednak z jakiegoś powodu nasze wcześniejsze kredyty nie były spłacane w idealny sposób, nie jest to definitywne przekreślenie naszych szans o staranie się o pożyczki pod zastaw.
Co takiego możemy założyć aby dostać pożyczkę?
Największą wartość i pewność dla pożyczkodawcy stanowią nieruchomości. Im wyższa wartość naszego dobra tym kredyt może być udzielony na większą kwotę. Dlatego też nie można oczekiwać takich samych możliwości przy wyłożeniu pod zastaw domu i gruntu rolnego do samochodu. Suma jaką możemy uzyskać od pożyczkodawcy nie będzie przekraczać wartości naszych dóbr, które zamierzamy dać pod zastaw kredytu. Ważna informacja jest taka, że o wartości naszej nieruchomości lub samochodu decyduje cena rynkowa oraz kilka innych czynników, które mogą nas nieco rozczarować. Często nasze wyobrażenie o wartości posiadanego samochodu podwyższamy, biorąc sentyment i przywiązanie jako wartość dodatkową.
Najczęściej udzielanymi pożyczkami pod zastaw są te, które są brane dzięki samochodom. Są to dobra z reguły najbardziej cenne w naszych domowym gospodarstwie zaraz po samej nieruchomości. A bez samochodu ewentualnie możemy się łatwiej obejść jak bez mieszkania.
Nie tylko domy i pojazdy zastawiamy, jest wiele produktów, które mogą nam pomóc w pobraniu kredytu. Mimo, że kojarzone bardziej z pożyczkami z lombardów, cieszących się słabą opinią wśród społeczeństwa, drobne przedmioty także możemy zastawić. Wyroby z metali szlachetnych a są nimi złoto i srebro należą do tych popularniejszych. Niestety czasem bywa tak, że nawet obrączka ślubna musi zostać wykorzystana w sytuacji kryzysowej. Co może niektórych zdziwić, sprzęt agd i rtv także może nam posłużyć pomocą w tej sytuacji.
Częstym błędem jest przewartościowanie naszego budżetu oraz możliwości spłaty comiesięcznej względem zaciągniętego kredytu. Mając dom w atrakcyjnej lokalizacji możemy pobrać sporą pożyczkę, której późniejsza spłata może okazać się niezwykle trudna. Dlatego warto skrupulatnie i szczerze przeanalizować swoje możliwości, aby potem nie musieć się martwić o swoją przyszłość. Zresztą jeżeli chodzi o finanse to taka ostrożność przy podejmowaniu decyzji jest konieczna przy każdej umowie, którą mamy zamiar zawierać.
Jak wyglądają pożyczki pod zastaw w opinii społeczeństwa?
Są one kojarzone z osobami albo zadłużonymi po uszy, albo bardzo biednymi. Takie osoby miałyby szukać wszelkich sposobów aby tylko móc pożyczyć nieco większą sumę pieniędzy, a potem ją przepić oraz wydać na dobra konsumpcyjne. Nie da się ukryć, że część klientów taka właśnie jest. Wśród wszystkich rodzajów kredytów, właśnie w pożyczkach pod zastaw odsetek takich ludzi jest największy. Nie można jednak generalizować i mówić, że każdy jeden pożyczkobiorca jest z marginesu społeczeństwa, to nie byłoby sprawiedliwe i krzywdzące dla wielu osób.
Ciekawą formą zastąpienia kredytu hipotecznego jest właśnie kredyt pod zastaw. Co prawda osoby bez nieruchomości nie mają szans na pobranie pożyczki pozwalającej im na zakup mieszkania, ale w przypadku osób już mających nieruchomość jest to opcja warta przemyślenia i porównania.
Jakie jest ryzyko przy zawieraniu umów na zawarcie kredytu pod zastaw? Oczywiście pierwszym i oczywistym jest niemożliwość w spłacie naszego zobowiązania. Powinniśmy dokładnie sprawdzić kto zamierza nam udzielić pożyczki. Wszelkiego typu oferty z tablic ogłoszeń, ulotek w skrzynkach możemy od razu pominąć. Będąc nieostrożnym możemy nawet stracić swoją własność. Czasem w umowie może być zapis, dzięki któremu pożyczkodawca może od nas odkupić naszą nieruchomość za śmieszną kwotę lub po prostu ją przejąć. Zdarzały się także przypadku oszustwa polegające na podmianie umowy kredytowej na zwykła umowę kupna sprzedaży. Kreatywność naciągaczy jest ogromna i każdego roku możemy spodziewać się nowych sposobów i haczyków, którymi oszuści będą chcieli wykraść nasze dobra. Dlatego mając wątpliwości możesz udać się z pożyczkodawcą do notariusza, która zweryfikuje cały proces i umowy.
Co zrobić w przypadku kiedy nie damy sobie rady ze spłatą kredytu? Możliwe, że zamiast zaciągania chwilówek i podjęcia pracy na 3 etaty, ogłoszenie upadłości konsumenckiej będzie wybawieniem. Daje ona realną szansę na pozbycie się długów i szansę na odbudowę swojego majątku. Taki wniosek o upadłość to już jest jednak ostateczna ostateczność, kiedy już nie ma innego wyjścia.
Kredyt hipoteczny, pod zastaw i gotówkowy nie są jedynym rozwiązaniem w celu chwilowego wzbogacenia się na czas większego zakupu lub inwestycji. Możemy wybrać kilka mniejszych kredytów, które w całości mogą mieć mniejsze oprocentowanie niż jeden duży. Także możemy jeden mniejszy szybciej spłacić przy sprzyjających warunkach, skutecznie obniżając kwotę do spłaty dla pozostałych. W przypadku większego jednego kredytu z reguły zmniejszana jest długość kredytu zaczynając od końca, a nie wielkość raty.
Warto rozważyć wzięcie pożyczki ratalnej, jeżeli nasze potrzeby finansowe nie są duże. Jeszcze kilka lat temu tego typu pomoce finansowe oferowały niską pożyczkę na poziomie kilku tysięcy złotych. Obecnie te kwoty są spore i wzrosty nawet do 25 tysięcy złotych. Dlatego mając na uwadze zakup samochodu 10 letniego, garażu lub profesjonalnego sprzętu fotograficznego, taka pożyczka powinna być wzięta pod uwagę.
Wnioski składane pod pożyczkę ratalną są analizowane indywidualnie. Mimo, że możemy mieć słabą opinie z banku, albo mając niepewne dochody mamy wciąż szansę a pozytywne rozpatrzenie naszego wniosku.

www.irelandstats.com/

O pożyczkach

0
O pożyczkach

Nie ma co ukrywać, że niejednokrotnie pojawia się pytanie, czy pożyczka jest rozwiązaniem, które będzie odpowiednie. Co można na ten temat powiedzieć? Z jednej strony temat jest znany, z drugiej naprawdę trudno jest pokusić się o jakiś konkret. Rzeczywistość przedstawia się w taki sposób, że sytuacje są przeróżne. W związku z tym można powiedzieć, że temat jest doskonale znany, natomiast patrząc pod kątem szczegółów, jest inaczej. Biorąc to pod uwagę, dobrym wyjściem jest zwrócenie uwagi na opinie innych osób? Każda osoba powinna sobie odpowiedzieć na to pytanie. Jeżeli chodzi o prawdę, prawda jest taka, że koniecznie trzeba zachować odpowiedni stosunek. Warto patrzeć na opinie, ale należy mieć na uwadze, iż opinie nie muszą być prawdziwe. Warto także pamiętać, iż ludzie mają różne możliwości finansowe i w efekcie czego sytuacje są różne (oczywiście o tym, że sytuacje są różne, już była mowa). To po prostu takie przypomnienie. W ten sposób dochodzimy do określenia własnych możliwości finansowych. Niewykluczone, że nie brakuje osób, które twierdzą, że określenie możliwości finansowych to coś banalnego, ale prawda może przedstawiać się inaczej. Trzeba powiedzieć sobie jasno i wyraźnie, że jeśli są problemy finansowe, sprawa jest poważna. Już nawet nie ma co wchodzić w szczegóły. Poza tym to dobry moment, aby odnieść się do odpowiedzialności. Otóż powinno się robić wszystko, żeby pożyczka była odpowiedzialna. Czy ludzie o tym pamiętają? Wydaje się, że jak najbardziej można polemizować. Niemniej to co było nie jest najważniejsze. (nie sposób zmienić przeszłość). Czas więc skupić się na przyszłości, najważniejsze jest, żeby od tej pory pożyczki były odpowiedzialne. Ktoś może zapytać, co to oznacza? Udzielenie odpowiedzi na to pytanie nie jest trudne. Najzwyczajniej w świecie trzeba mieć na uwadze, iż pożyczkę należy kiedyś spłacić. Konieczne są działania, które pozwolą na to, aby nie pojawiły się żadne problemy ze spłatą. Warto jednak podkreślić, że całkowita likwidacja ryzyka nie jest chyba możliwa. Zawsze może zdarzyć się coś, czego w żaden sposób nie można było przewidzieć.Życie potrafi zaskoczyć pozytywnie i negatywnie (pewnie wielokrotnie się o tym zapomina). Skoro mowa o odpowiedzialności, wypada też podkreślić odpowiedzialność pożyczkodawców. Co należy przez to rozumieć? W zasadzie nie pozostaje nic innego, jak zwrócić uwagę na to, iż nie każda osoba może otrzymać pożyczkę. Zawsze konieczne jest spełnienie pewnych wymagań. Jeśli się ich nie spełni, o pożyczce można po prostu zapomnieć. Jest to właśnie odpowiedzialność pożyczkodawców. Wymagania mają sprawić, iż przy spłacie nie będzie kłopotów. Niemniej jednak nie zmienia to tego, co już zostało powiedziane. Wydaje się, iż nie ma sposobu, który zagwarantuje bezproblemową spłatę.

Zależy Ci na czasie? Jeśli czas odgrywa ważną rolę, interesującym rozwiązaniem jest pożyczka przez internet na konto. Nie wolno jednak zapominać o odpowiednich priorytetach. W przypadku pożyczek priorytetem jest odpowiedzialne pożyczanie. Trzeba robić wszystko, żeby ryzyko było jak najmniejsze. Czas może być dodatkiem. Pewnie nie wszyscy się z tym zgodzą, ale takie są fakty (a dyskutowanie z faktami jest kompletnie bezzasadne).

Dobrze jeszcze powiedzieć nieco o nieodpowiedzialnym pożyczaniu. Wcześniej była mowa choćby o tym, iż przeszłości nie da się zmienić. W ten sposób pojawia się pytanie, co zrobić w przypadku problemów ze spłatą? Jeśli pojawią się problemy ze spłatą, rzeczywistość wygląda tak, iż na pewno jest jakieś rozwiązanie. Niemniej w tym tekście nie znajdą się żadne szczegóły. Kiedy skala problemu nie jest znana, odnoszenie się do szczegółów jest kompletnie pozbawione sensu. Tak więc zostaje powiedzieć tylko tyle, iż nie należy się załamywać (co niewątpliwie jest szalenie ważne). Na pewno można też dodać, że rozwiązanie problemu nie jest łatwe, ale nie oznacza to tego samego, co niemożliwe. Konieczne jest odpowiednie podejście i kontakt z pożyczkodawcą. Spóźnienie w spłacie to oczywiście coś bardzo złego, ale spóźnienie w spłacie i unikanie kontaktu to coś jeszcze gorszego. W przypadku kontaktu z pożyczkodawcą może dojść do tego, iż uda się wypracować kompromis korzystny dla obu stron. Wszystko jest możliwe.

Nie ma co ukrywać, że duży wybór utożsamiany jest z czymś pozytywnym. Jest to absolutnie zrozumiałe. Niemniej nie wolno zapominać, iż duży wybór może być również mniejszym lub większym problemem (jakkolwiek dziwnie to zabrzmi). Co więcej, wydaje się, że pożyczka jest świetnym przykładem. Patrząc pod kątem firm, które są na rynku, nie ma co ukrywać, iż wybór jest naprawdę spory. Niemniej kiedy spojrzy się na szczegóły, być może jest inaczej. Chodzi oczywiście o spełnienie warunków stawianych przez pożyczkodawce (zresztą była już na ten temat mowa). Nie można też wykluczyć tego, iż wybór będzie na tyle spory, iż przejrzenie wszystkich ofert może sprawiać trudność. W związku z tym pojawia się pytanie, co zrobić, aby nie pominąć atrakcyjnej propozycji? Możliwości są dwie (chyba dwie). Możliwość numer jeden to znalezienie wolnego czasu i mozolne przeglądanie poszczególnych propozycji. Po przejrzeniu wszystkich propozycji naturalnie nieodzowne jest porównanie i wybranie tej, która jest najlepsza. Jeżeli chodzi o możliwość numer dwa, ta możliwość to skorzystanie z pomocy. O jaką pomoc chodzi? Chodzi o porównywarkę pożyczek! Jeśli porównywarka pożyczek jest warta zaufania, nawet nie ma się nad czym zastanawiać. Można tylko mówić o oszczędności czasu i gwarancji skuteczności. Czy może być lepiej? Odpowiedź na to pytanie może być chyba tylko jedna.

Czy w tekście znalazło się wszystko to, co powinno być jasne? W żadnym wypadku. Skoro możliwości finansowe są różne, można chyba określić temat jako taki, który jest niewyczerpalny. Warto jeszcze na koniec podkreślić, że w przypadku pożyczki bardzo dużo zależy od osoby, która ma problemy finansowe. Trudno o jakieś szczegółowe doradztwo osoby z zewnątrz. Nie zmienia to jednak faktu, że mimo wszystko coś trzeba postanowić i pewnie jest to trudne.

www.eduranking.pl/

Zakup alkomatu

0
Zakup alkomatu

Gdzie kupić alkomat- to duży problem dla wielu osób, które chcą wybrać profesjonalne urządzenie do pomiaru trzeźwości. Najwięcej zróżnicowanych ofert znajduje się na stronach internetowych najlepszych producentów. Doświadczeni specjaliści starając się sprostać wymaganiom dynamicznie zmieniającego się rynku ciągle wprowadzają nowe propozycje, szybko zyskujące uznanie wymagających klientów.Dbając o pełen komfort użytkowania danych urządzeń, najlepsze firmy oferują innowacyjne rozwiązania, gwarantujące dokładność wykonywanych pomiarów. Zastanawiając się gdzie kupić alkomat warto uruchomić swój komputer. Warto przy tym pamiętać, że internet to bogate źródło informacji, dlatego też wchodząc na różnego rodzaju strony, klienci mogą bardzo szczegółowo zapoznać się z budową i funkcjonowaniem dostępnych modeli. Osoby zastanawiające się gdzie kupić alkomat mogą również odwiedzić sklepy z opisywanym sprzętem, w których pracują wykwalifikowani eksperci, doskonale orientujący się w nowościach pojawiających się w sprzedaży. Dzięki ogromnemu doświadczeniu oraz obszernej wiedzy, osoby pracujące w takich sklepach służą swoim klientom profesjonalnym doradztwem w zakresie doboru najlepszego alkomatu. Profesjonaliści podpowiedzą wszystkim swoim klientom gdzie kupić alkomat, aby służył przez wiele lat.

www.modelato.pl

Kamera dozorowa IP

0
Kamera dozorowa IP

Duża różnorodność kamer na rynku pozwala na odpowiednie dostosowanie kamer, zarówno do wymagań użytkowników, jak i zadań stawianych przez sieciowe systemy telewizji dozorowej IP. Na szczególną uwagę , dokonując wybór kamery zasługuje kamera sieciowa Eneo oferująca obraz w jakości HD, co sprawia że rewelacyjnie sprawdza się w miejscach, w których zachodzi konieczność identyfikacji ludzkich twarzy i informacji alfanumerycznychNajnowszy wybór kamery sieciowej z technologią Lightfinder, dzięki której prezentowane kamery IP charakteryzuje bezkonkurencyjna czułość na światło, możliwość rejestracji szczegółowego obrazu nawet w warunkach bardzo słabego oświetlenia, zarówno podczas pracy w wewnętrznych, jak i zewnętrznych systemach nadzoru. Podstawowe cechy użytkowe dokonując wybór kamery ultra czułych to: wiele indywidualnie konfigurowalnych strumieni wizji , dwukierunkowe audio, wysokiej jakości obiektyw z soczewką zmienną-ogniskową i zdalny back focus . Oferowany wybór kamery to oferta kamer sieciowych firmy AXIS, które charakteryzuje bardzo wysoka funkcjonalność oraz atrakcyjna cena. Sugerując zalety, dokonując wybór kamery profesjonalnej IP można zaliczyć: funkcję lokalnego nagrywania obrazu i dźwięku, łączność bezprzewodową, oraz system inteligentnego nadzoru wideo.

www.motell.pl

Telefony, telefony…

0
Telefony, telefony...

Czy ktoś sobie wyobraża dzisiaj życie bez telefonów? Chyba nie. Telefony stały się obecnie niezbędną rzeczą, którą posiada prawie każdy człowiek. To właśnie dzięki nim możemy kontaktować się z osobami nie tylko w kraju, ale także i za granicą.Czy ktoś sobie wyobraża dzisiaj życie bez telefonów? Chyba nie. Telefony stały się obecnie niezbędną rzeczą, którą posiada prawie każdy człowiek. To właśnie dzięki nim możemy kontaktować się z osobami nie tylko w kraju, ale także i za granicą. Jeszcze kilkanaście lat temu istniały tylko i wyłącznie telefony stacjonarne, które znajdowały się w jednym miejscu w domu, po pewnym czasie wprowadzono telefony bezprzewodowe, czyli przenośne słuchawki, które można było „wynosić” spoza miejsca, w którym na stałe mieliśmy przytwierdzony aparat telefoniczny. Ludzie bardzo sobie chwalili takie rozwiązanie, gdyż mogli sobie swobodnie siedzieć w innym pokoju ze słuchawką w ręce nie musząc wcale stać przy aparacie. Kilka lat temu nasz rynek „opanowały” telefony komórkowe, które do dzisiaj robią furorę. Każdy kto go posiada, nie może się z nim rozstać nawet na krok. Jest noszony wszędzie. Telefon komórkowy jest dużym ułatwieniem i wygodą, gdyż możemy go zabierać ze sobą wszędzie i możemy z niego dzwonić w każdym miejscu w kraju i na świecie- jeśli oczywiście posiadamy zasięg, gdyż w innym wypadku się nigdzie nie dodzwonimy. Na naszym rynku możemy spotkać różnorakie telefony proponowane przez znanych producentów.

www.orlabaszta.pl

Wybieranie kamery

0
Wybieranie kamery

Bardzo waży jest wybór kamery. Niby to kolejne elektroniczne urządzenie w naszym zestawie, ale jedno z ważniejszych. Od tego, jaki będzie wybór kamery będzie zależała jakość nagrywanego filmu. Dzisiaj jest wiele opcji, jakie można wybrać kupując nową kamerę. Najważniejsze to stawiać na jakość. Cena jest bardzo ważna zwłaszcza, jeśli nie możemy przeznaczyć bardzo dużej kwoty, ale z czegoś zawsze trzeba zrezygnować.Na pewno wybór kamery ułatwi nam sprzedawca w sklepie. Nie ważne czy to będzie zwykły sklep czy internetowy. Zawsze warto pytać, bo to nam uświadomi, który sprzęt jest dla nas lepszy. Oferta kamer jest bardzo bogata i wybór kamery nie będzie wcale łatwy. Nawet, jeśli zdecydujemy się na konkretną markę z konkretnymi parametrami to konkurencja ma coś podobne, a może i lepszego? Można wtedy się pogubić i nie będzie wiadomo, co wybrać. Na szczęście jest wiele poradników dostępnych przez internet. Tam znajdziemy wszystkie istotne informacje, na co zwracać uwagę? Człowiek, który nigdy w życiu nie miał kamery nie będzie wiedział, co ma wybrać dla siebie i rodziny. Tylko fachowa pomoc jest wstanie rozjaśnić trochę ten temat. Zazwyczaj kierujemy się wyglądem kamery, a nie jej parametrami. To akurat najgorsze, co można zrobić, bo nie zawsze piękna i estetyczna kamera musi być dobra. Liczy się tylko to, co jest w środku, bo to nam daje obraz i dźwięk. Dobrze przemyślmy wybór kamery przed zakupem, bo to ważna decyzja

www.englishmyway.pl

Czy drzwi dębowe to najlepszy wybór dla domu?

0
Czy drzwi dębowe to najlepszy wybór dla domu?

Wybór drzwi dębowych do domu podyktowany jest ich trwałością. Ten gatunek drewna pozwala na tworzenie masywnych drzwi, które będą służyć na długie lata. Jednak jakie drzwi dębowe będą najbardziej odpowiednie? Na co zwrócić uwagę przy ich wyborze?

Przede wszystkim, jeśli jest się na etapie budowy domu trzeba zadbać o to by otwór drzwiowy, po zamontowaniu ościeżnicy był jak najszerszy i pozwalał na swobodny ruch, a także przenoszenie większych rzeczy takich jak meble. Należy dokładnie określić ich wysokość. Drzwi powinny zapewniać odpowiednią izolację termiczną, dlatego istotny jest współczynnik przenikania ciepła. Ważne aby nie był zbyt wysoki i nie przekraczał 2,6 W/m2K. Drzwi, które posiadają uszczelkę na ościeżnicy są cichsze i zapewniają lepszą izolację akustyczną, a także termiczną.

Dlaczego warto wybierać drzwi dębowe?

Poza trwałością cechuje je ponadczasowość. Nie można powiedzieć, że takie drzwi kiedykolwiek wychodzą z mody. Kolejną ich zaletą jest możliwość dopasowania kolorystycznego do preferencji, stylu domu, a także koloru elewacji czy okien. Głębszy lub inny odcień drewna dębowego można uzyskać poprzez naturalne oleje do drewna. Najważniejszą zaletą drzwi dębowych jest jednak to, że nie powodują strat ciepła. Tym samym w zimie łatwiej utrzymać pożądaną temperaturę na dłużej, co przekłada się na płacenie znacznie niższych rachunków za energię. To sprawia, że są najczęściej wybieranymi drzwiami spośród oferty drzwi drewnianych.

Drzwi dębowe dobrze komponują się ze szkłem

Efektowne przeszklone drzwi dębowe można zestawić ze szklaną szybą, która dodatkowo może być zdobiona czy też wykonana techniką witrażową. Takie drzwi są wspaniałą ozdobą domu i doskonale mogą komponować się oknami ze szprosami. Takie modele można znaleźć na dubinski.com.pl. Wspaniałe rzeźbione drzwi dębowe mogą być wizytówką każdego domu urządzonego w klasycznym stylu. Warto wybierać modele pasujące do elewacji i okiennic, bądź kontrastujące z nimi. Takie połączenia zawsze się sprawdzają, niezależnie od wybranego stylu architektonicznego, w którym został wykonany dom.

www.wypaplani.pl

Największe hale magazynowe w Polsce

0
Największe hale magazynowe w Polsce

Każdego roku firmy stawiające konstrukcje stalowe oddają do użytku nawet milion metrów kwadratowych powierzchni. Wśród nich są magazyny niewielkie, ale i potężne, liczące dziesiątki tysięcy metrów kwadratowych powierzchni. Jakie są największe w Polsce?

Prologis Park Chorzów na czele
Jeżeli chodzi o powierzchnię całego kompleksu magazynowo-logistycznego, niewątpliwym liderem jest Prologis Park z Chorzowa. W sumie pod dachem jest tam ponad 233 tys. m2. To tak, jakby w jednym miejscu zebrać i przykryć konstrukcją stalową boiska wszystkich drużyn grających w ekstraklasie i pierwszej lidze piłki nożnej w Polsce.
Centrum logistyczne położone jest w pobliżu zjazdu na autostradę A4. Można stąd dostać się zarówno na południe Europy jak i na wschód oraz na zachód. I zapewne właśnie lokalizacja przesądziła o wyborze miejsca.

Tulipan Park Stryków aspiruje
Dobrze zlokalizowany jest także Tulipan Park w Strykowie. Inaczej jednak niż w przypadku magazynów na Górnym Śląsku, tutaj najważniejsza jest możliwość osiągnięcia każdego miejsca w Polsce mniej więcej w tym samym czasie. Stryków to przecież transportowy środek kraju.
Łącznie magazyny mają 188 tys. m2 powierzchni. Wkrótce jednak liczba ta może się zwiększyć. Właściciel zamierza rozbudować centrum aż do 400 tys. m2. Hale magazynowe w Strykowie mogą więc wkrótce zdetronizować centrum logistyczne na Śląsku.

Europolis Park Błonie powiększa się
Powierzchnię swoich hal magazynowych ma zamiar powiększyć także właściciel Europolis Park w Błoniach pod Warszawą. Obecnie konstrukcje stalowe przykrywają około 184 tys. m2, jednak plany zakładają zwiększenie tej liczby nawet do 317 tys. m2.
To centrum jest o tyle ważne, że właśnie Warszawa uważana jest za centrum polskiej logistyki. To w okolicach stolicy powstaje najwięcej hal i innych podobnych konstrukcji. Nic dziwnego, skoro od kilku lat Warszawa połączona jest z Europą autostradą.

Panattoni Park Poznań I
Także Poznań należy do tych ośrodków, które rozwijają się dynamicznie. W okolicy stolicy województwa wielkopolskiego zlokalizowano wiele ciekawych inwestycji magazynowych. Wśród konstrukcji stalowych uwagę zwraca kompleks parków Panattoni. Ich łączna powierzchnia to 243 tys. m2.
Największy z nich jest park Panattoni I. Trzy hale magazynowe mają łącznie 171 tys. m2 powierzchni, co pozwala im dołączyć do krajowej czołówki.

Amazon jako osobna kategoria
W zestawieniu nie może zabraknąć prawdziwej gwiazdy roku 2014, czyli magazynów należących do amerykańskiego giganta – firmy Amazon. W Sadach koło Poznania stanęła hala o powierzchni 95 tys. m2. Dużo, jak na jeden budynek.
Dla Amazona takie rozmiary to jednak norma. W Stanach Zjednoczonych typowe centra logistyczne tej firmy osiągają podobne powierzchnie. W sumie, w samych tylko Stanach, firma ma ich prawie siedemdziesiąt.
Więcej na temat hal magazynowych znajdziesz na http://www.stalbau.pl/

www.mitomamka.pl

Moda na nowe smaki

0
Moda na nowe smaki

W Polsce możemy już od jakiegoś czasu skosztować potraw praktycznie ze wszystkich stron świata. Szczególnie dużym powodzeniem i zainteresowaniem cieszy się kuchnia orientalna, która szczególnie smakuje Polakom.Kuchnia orientalna to niesamowite bogactwo smaków oraz aromatów. Są to dania niezwykle finezyjne, a także proste w swojej formie a niesamowite w smaku oraz wyglądzie. Największą popularnością w Polsce cieszy się kuchnia orientalna z Wietnamu, Chin, Japonii, Tajlandii oraz Indii. Są to dania oparte na chudym mięsie oraz zdrowych i świeżych warzywach. Kuchnia orientalna jest idealnym wyborem dla wegetarian – w bardzo zróżnicowane bezmięsne potrawy obfituje kuchnia indyjska, której głównymi składnikami są warzywa, owoce oraz nabiał. Kuchnia orientalna jest idealna dla osób, które cenią sobie różnorodność spożywanych posiłków, ponieważ można skosztować zarówno potraw słodkich, słodko-kwaśnych, a także niezwykle pikantnych. Kuchnia orientalna, oprócz walorów smakowych i zapachowych jest niezwykle zdrowa, ponieważ do potraw wykorzystuje się chude mięso, a zupy są przyrządzane na bazie odtłuszczonych bulionów. Kuchnia orientalna obfituje też w warzywa oraz owoce, dzięki czemu jest źródłem wszelkich witamin oraz substancji odżywczych. Warto, raz na jakiś czas wybrać się do knajpki, w której serwowane są dania kuchni orientalnej, aby poznać nowe smaki oraz poszerzyć swoje kulinarne horyzonty.

www.alejasztuki.pl

Sztuczne jedzenie

0
Sztuczne jedzenie

Statystycznie Polak , jak każdy europejczyk, zjada mnóstwo środków chemicznych – są śniadanie, obiad i kolacje. Jest to podyktowane tym, co znajduje się w gotowcach kopiowanych przez nas w sklepach. jednak mimo wszystko nie da się całkowicie przerzucić na jedzenie wyhodowane przez siebie w ogródko, zawsze okaże się, że musimy sobie kupować jedzenie czy dodatki, które pozamykane są szczelnie w puszkach czy torebkach,w których nigdy nie wiadomo tak naprawdę co się znajdzie. To, ile zjada statystyczny polak w ciągu roku jeśli chodzi o środki chemiczne, odpowiada około trzem dużym pudełkom proszku, którego zużywamy, zgodnie z przeznaczeniem, do prania ubrań. Niestety jednak nie ma szans na to, aby całkowicie zająć się przygotowywaniem jedzenie z tego, co znajdziemy w domu czy w ogródku. Szczególnie trudno byłoby wtedy żyć w zimie – kobiety, albo inni członkowie rodziny musieliby całkowicie zająć się po prostu gotowaniem na co dzień, bo nie wystarczałoby czasu na nic innego przy przygotowywaniu wszystkiego od zera, obieraniu wszystkich owoców, wykopywaniu ich z ziemi

www.mediaelite.pl

ZOBACZ TEŻ