Prasowanie nie musi być męczącym obowiązkiem – wystarczy odpowiednie żelazko oraz akcesoria, dzięki którym stanie się satysfakcjonującą czynnością!

Nie każdy z nas lubi prasować, ale chodzenie w pogniecionych ubraniach również nie zawsze wchodzi w grę. Aby ułatwić sobie zadanie, warto przede wszystkim zdecydować się na odpowiednie wyposażenie – dzięki niemu uzyskamy maksymalną wygodę oraz perfekcyjne efekty.

Deska do prasowania

To podstawa – dobra deska do prasowania sprawi, że prace będą łatwiejsze, szybsze i bardziej komfortowe. W sprzedaży znajdziemy obecnie wiele różnych desek różniących się pomiędzy sobą nie tylko szerokością, ale też rozwiązaniami konstrukcyjnymi.

Dobrym pomysłem będzie poszukanie deski wyposażonej w specjalny pokrowiec odbijający ciepło – dzięki temu możemy skutecznie prasować z jednej i z drugiej strony, bez potrzeby zmiany położenia ubrania. Możemy zaoszczędzić sporo czasu, a efekty będą wtedy jeszcze lepsze!

Odpowiednia deska powinna być również wyposażona w podstawę pod żelazko – plusem będzie też gniazdko na żelazko oraz uchwyt na kabel, który będzie utrzymywał go w powietrzu, dlatego nie będzie przeszkadzał nam w prasowaniu.

Lepiej również wybierać deski szersze, chyba że prasujemy naprawdę niewiele albo nie mamy zbyt dużo miejsca do przechowywania. Szersza deska do prasowania ułatwi nam prasowanie większych ubrań oraz innych tekstyliów.

Co jeszcze warto mieć pod ręką?

Sama odpowiednia deska do prasowania to jeszcze nie wszystko, co warto mieć pod ręką, żeby wygodnie prasować. Przydadzą się również dodatkowe akcesoria.

Jeśli chcemy prasować rękawy koszul i bluzek bez zagnieceń i bez kantów, dobrym pomysłem będzie zainwestowanie w tak zwany rękawnik. To mała deska do prasowania pozwalająca na naciągnięcie na nią rękawów ubrania.

Gdy mamy dużo ubrań z delikatnych materiałów, przyda się też specjalna siatka do ich prasowania – wykonana z transparentnej siateczki jest lepsza od ściereczki, ponieważ zapewnia dobrą widoczność tkaniny. Alternatywnie możemy zakupić specjalne nakładki ochronne na żelazko.

Także warto mieć pod ręką butelkę ze spryskiwaczem – dzięki niej możemy łatwo zwilżyć tkaninę przed prasowaniem, aby jeszcze łatwiej ją rozprasować.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here