W XXI wieku alergiom pokarmowym u dzieci i niemowląt sprzyja sterylny tryb życia codziennego, częste stosowanie antybiotykoterapii, zbyt higieniczna codzienność, częste zmiany diet, małodzietność w rodzinach. Kolejnymi czynnikami, na które, jako rodzice mamy wpływ, a które mogą znacznie zmniejszyć ryzyko wystąpienia alergii, jest decyzja o porodzie siłami natury, dzięki czemu wyposażymy dziecko w odpowiednią florę bakteryjną w przeciwieństwie do porodu poprzez cięcie cesarskie oraz karmienie piersią przez co najmniej 6 pierwszych miesięcy życia dziecka, które zbuduje odporność naszego maluszka.

Alergię pokarmową można nabyć dwiema głównymi drogami:
– poprzez czynniki środowiskowe, na które możemy wpływać, choćby eliminując żywność przetworzoną z naszej diety oraz produkty alergizujące takie jak mleko krowie, jaja kurze, mleko kozie, truskawki, poziomki, banany, owoce tropikalne, cytrusy, miód, mięso wieprzowe ryby i zboża zawierające gluten,
– oraz dziedzicząc alergie po rodzicach, kiedy jedno z nich lub obydwoje borykają się z tym problemem. Na czynnik genetyczny nie mamy żadnego wpływu.

Kiedy pomimo ograniczania alergenów, u naszego dziecka wystąpi alergia pokarmowa, która najczęściej objawia się atopowym zapaleniem skóry (AZS) lub problemami z układem pokarmowym (biegunka, ulewanie), powinniśmy podjąć działania, która złagodzą objawy i rozwiną tolerancję na białko mleka krowiego.

Od wewnątrz możemy zastosować Latopic doustny — jedyny preparat z polskimi bakteriami kwasu mlekowego, przebadany na polskich dzieciach w postaci kapsułki, którą można otworzyć i dodać do pokarmu dla najmłodszych. Natomiast od zewnątrz warto zadziałać emolientami (kosmetyki w różnej postaci – maści, kremy, balsamy, żele, emulsje, mleczka) z naturalnych olejków, które odbudowują uszkodzoną barierę naskórka, redukują świąd oraz ograniczają rozwój gronkowca złocistego. Wszystkie niezbędne informacje na temat Latopicu znajdziemy na  www.latopic.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here