Badanie nasienia w katowickiej klinice

0
3266

W życiu większości par przychodzi taki moment, w którym małżeństwo planuje powiększyć swoją rodzinę. Jednak coraz częściej zdarzają się sytuacje, kiedy te starania okazują się bezskuteczne, co może doprowadzić do kłótni w małżeństwie oraz nadmiernego stresu z tym związanego. Wówczas niezwłocznie powinno rozpocząć się leczenie i zrobić badanie nasienia, najlepiej w sprawdzonej klinice, np. w Katowicach. Warto rozpocząć badanie płodności u mężczyzn, ze względu na to, że jest ono prostsze i szybsze do zdiagnozowania. Badanie to wykonane jest na miejscu, należy jedynie oddać nasienie do specjalnego pojemnika, a wyników i konsultacji z lekarzem można oczekiwać tego samego dnia.

Kiedy udać się do specjalisty i zrobić badanie nasienia?

Badanie nasienia powinni wykonać szczególnie mężczyźni, którzy w przeszłości leczeni byli na choroby narządu rozrodczego, odbyli leczenie onkologiczne lub w przypadku, jeśli para stara się o dziecko ponad rok. Klinika w Katowicach, w której można wykonać badanie nasienia, wyposażona jest w laboratoria wyposażone w nowoczesny sprzęt, który pozwoli na precyzyjny i dokładny wynik. W laboratorium pracują diagności posiadający certyfikat Polskiego Towarzystwa Andrologicznego. Pacjenci mają zagwarantowaną dyskrecję, komfortowe warunki oraz możliwość skorzystania z intymnego pokoju. Badanie pozwoli sprawdzić jakość, ilość plemników oraz ich ruchliwość i budowę. Natomiast konsultacja z analitykiem laboratoryjnym pozwoli oszacować prawdopodobieństwo posiadania potomstwa drogami naturalnymi oraz stwierdzić, z czego wynika niepłodność.

Leczenie niepłodności po badaniu nasienia w Katowicach

Kiedy zostaną przeanalizowane wyniki badania nasienia przez specjalistę i zostanie stwierdzona niepłodność, wówczas powinno podjąć się bardziej specjalistyczne leczenie. Medycyna jest już na tyle rozwinięta, że istnieje wiele przełomowych technik, które pozwalają parom na powiększenie rodziny. Główną rolę odgrywa tutaj wiedza i doświadczenie lekarzy, a także profesjonalny sprzęt medyczny. Dlatego warto wybrać się do kliniki w Katowicach, która specjalizuje się w badaniu nasienia oraz leczeniu niepłodności, (więcej informacji: https://katowice.klinikabocian.pl/oferta/badanie-nasienia-katowice). Lekarze w tego typu poradniach do każdego przypadku podchodzą indywidualnie, z dużą delikatnością oraz służą swoim doświadczeniem i poradą lekarską wszystkim starającym się o potomstwo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here