Weź psa na codzienne spacery. Jeśli masz pies, musisz je codziennie chodzić, zwłaszcza jeśli pies ma średnio duże rozmiary. Powinieneś tworzyć harmonogram chodu z rodzicami i pomagać rodzicom w chodzeniu zwierzaka. Możesz założyć kołnierz lub uprząż na psa i skręcić trzymając smycz podczas chodu, pod nadzorem rodzica.

Jeśli twój pies jest szczeniakiem, powinieneś chodzić tylko pięć do dziesięciu minut dziennie. Poproś rodziców o to, jak często możesz chodzić po nowym szczeniaczku i postępuj zgodnie ze wskazówkami.

Jeśli masz inne zwierzęta domowe, jak kot, ptak, chomik, lub królik, może nie musisz ich chodzić. Zamiast tego, powinieneś spędzić czas bawiąc się z tymi zwierzętami, więc nadal masz jakieś ćwiczenia.

Baw się ze swoim zwierzakiem. Powinieneś spędzać co najmniej dziesięć do piętnaście minut dziennie bawiąc się ze swoim zwierzakiem, więc czują się kochani i uznani przez Ciebie. Powinieneś także używać zachęcających słów i nagradzać ich traktowaniem, jeśli zachowują się dobrze.

Upewnij się, że używasz palców do delikatnego zwierzaka i skoku zwierzaka. Zawsze bądź łagodny podczas gry ze swoim zwierzakiem, abyś ich nie skrzywdził.

Użyj zabawek dla zwierząt, aby bawić się zwierzakiem. Możesz użyć lekkiego długopisu, aby stymulować twoje ulubione ryby lub ucztę, aby nauczyć swojego ptaka nowej zabawy. Możesz też użyć piłek, aby grać z kotem domowym lub psem domowym.

Staraj się nie bawić się zwierzakiem zbyt często i dać zwierzęciu pewne przestoje w ciągu dnia. Twój pies potrzebuje czasu, aby zasnąć i odpocząć, więc nie są zbyt zmęczeni lub zestresowani.

umalgosi.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here