balustrady szklane

Balkon w mieszkaniu jest jego wyjątkową częścią. Z jednej strony można powiedzieć, że jest dodatkową przestrzenią i pomieszczeniem do zagospodarowania. Z drugiej strony nie można go zaliczyć do kolejnego pokoju, takiego jak przedpokój, salon lub sypialnia. Co powoduje, że tak bardzo lubimy mieszkanie z balkonem?

Zalety posiadania balkonu

Dopiero jak ktoś musi zamieszkać w mieszkaniu, które nie posiada balkonu, a niestety są tego typu mieszkania, to wtedy docenia wartość posiadania tej części mieszkania. Osoby, które posiadają balkon lubią sobie tak urządzić te kilka metrów, żeby w wolnych chwilach, bez wychodzenia z domu móc się relaksować świeżym powietrzem. Jeśli właścicielem mieszkania jest miłośnik roślin, to z pewnością część przestrzeni zagospodaruje w taki sposób, że stworzy sobie balkonowy ogródek. Ktoś, kto lubi pić kawkę lub czytać książkę na świeżym powietrzu, to w miarę możliwości zadba o praktyczny stolik oraz wygodne krzesła, na których będzie mógł się relaksować i przyjemnie spędzać wolny czas. Ładnie urządzony balkon ma ten plus, że bez ubierania butów, bez wychodzenia z domu, bez wyjściowego ubrania, można relaksować się na powietrzu. Oprócz korzyści związanych z możliwością odpoczynku, balkon jest miejscem, na którym można rozłożyć suszarkę z praniem. Jest to ogromna zaleta, szczególnie w niewielkich mieszkaniach, w których mieszka większa ilość osób albo w mieszkaniach, w których niewskazane jest, żeby zbierała się dodatkowa wilgoć. Poza tym suszarka w mieszkaniu zawsze sprawia wrażenie bałaganu w pokoju. Jeśli więc jest możliwość wystawienia jej na balkonie, to zawsze nasze mieszkanie będzie wyglądać czyściej.

Ładna balustrada

Szczególnie mieszkania znajdujące się na nowych osiedlach mają ładnie wykończone, jednakowo pomalowane balkony. Dzięki takiej jednakowej elewacji balkonu, pasującej całościowo do reszty budynku, osiedle prezentuje się estetycznie. Deweloperzy dbają także o dobór odpowiedniej balustrady, która będzie również komponować się z resztą balkonu. Coraz częściej na balkonach zamontowana jest balustrada balkonowa szklana. Rozwiązania szklane są o tyle ciekawe, że pasują do wielu aranżacji. Tego typu balustrada gwarantuje większą ilość światła, co jest dosyć istotne, jeśli ktoś chce hodować rośliny balkonowe. Ponadto szkło zapewnia nowoczesny wygląd balkonu oraz sprawia, że balkon będzie optycznie powiększony. Szkło jest także dużo łatwiejsze do utrzymania w stałej czystości, wystarczy woda, szmatka i jakiś płyn, żeby usunąć z niej zacieki, plamy czy zabrudzenia.

Nie tylko ładna, ale też bezpieczna balustrada

Nie wszystko co ładne, jest tez bezpieczne. Celem balustrady balkonowej jest zapewnienie bezpieczeństwa osobom przebywającym na balkonie. Mogłoby się wydawać, że szkło jest kruchym, delikatnym surowcem. Okazuje się jednak, że do produkcji szklanych balustrad wykorzystuje się wysokiej jakości szkło. Jest ono wzmacniane przez dodatkowe hartowanie, laminowanie, a ponadto, dla zabezpieczenia brzegów jest szlifowane. Takie bezpieczne szkło jest odporne na oddziaływanie czynników atmosferycznych, takich jak deszcz, wiatr, grad, burze, silny mróz lub słońce. Swoją wyjątkowość zawdzięcza przede wszystkim swojej konstrukcji. Bezpieczne szkło używane w balustradach balkonowych, to nic innego jak co najmniej 2 tafle szkła połączone ze sobą specjalną folią. Producenci szkła urozmaicają kolorystykę balustrad. Można wybierać wśród szkła kolorowego, bezbarwnego, matowego lub mlecznego. Istnieje też możliwość zamówienia folii znajdującej się między taflami szkła, ze specjalnym wzorem, motywem lub kolorem. Zanim jednak pozwolimy dziecku spędzić czas na balkonie, trzeba sprawdzić, czy balustrada jest odpowiednio zamocowana do podłoża. W niektórych balkonach jest tak duża odległość balustrady zabezpieczającej i podłogi balkonowej, że dziecko mogłoby sobie zrobić krzywdę wpadając w tę dużą lukę.

Szklana ładna balustrada balkonowa jest nie tylko ładną ozdobą, ale też bardzo praktycznym zabezpieczeniem. Jeśli jest wykonana z wysokiej jakości szkła bezpiecznego, to nie musimy mieć obaw przebywać na balkonie. Zobacz więcej ciekawostek w serwisie pomiescie.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here