Na rynku czeka sporo ofert dla potencjalnych leasingobiorców. Żeby dobrze wybrać, trzeba zwrócić uwagę nie tylko na wysokość wkładu własnego czy miesięcznej raty. Niezwykle pomocny okazuje się kalkulator leasingowy. Teraz dodatkową zachętą do skorzystania z niego są trwające wyprzedaże w salonach dealerskich.

Ile wyniesie rata miesięczna? Co zrobić, aby zapłacić mniej? Jak długi okres finansowania wybrać? To najczęstsze pytania w trakcie poszukiwań leasingu. Sporo wyjaśnia kalkulator leasingowy. To narzędzie umożliwia szybkie poznanie szacunkowych kosztów leasingu. Potencjalny leasingobiorca dowie się m.in. o wysokości miesięcznej raty. Dwóch klientów może otrzymać znacznie różniące się kalkulacje, choć dotyczące tego samego modelu pojazdu z oferty jednego leasingodawcy. Dzieje się tak ze względu na wysokość wkładu własnego i okres finansowania. W wielu firmach istnieje opcja dopasowania parametrów do indywidualnych potrzeb klienta. O szczegóły trzeba zapytać doradcę. 

Niskie raty

Im większy wkład własny, tym niższe raty. Podobna zależność występuje w przypadku przedłużenia  okresu finansowania. Jednak taka umowa oznacza też dłuższe przestrzeganie narzuconych wymogów. Przez cały okres umowy trzeba m.in. opłacać pełne ubezpieczenie, co nie pozostaje bez wpływu na stan budżetu.    

Co więc wybrać? Dylematy mogą zniknąć po analizie produktów z tzw. ratą balonową. To model finansowania oparty o wysoką wartość rezydualną (resztową). środków okresie trwania umowy spłaca się tylko tyle, ile wynosi utrata wartości pojazdu w trakcie jego użytkowania. W efekcie rata miesięczna jest zdecydowanie niższa niż w klasycznym leasingu. Widać to wyraźnie na przykładzie Leasingu SMARTPLAN na nowe samochody, który dostępny jest w Toyota Leasing. W tym przypadku różnica wynosi średnio nawet 60 proc.

Czas na wyprzedaż

Kalkulacje uwzględniają limit kilometrów w czasie trwania umowy. We wspomnianym Leasingu SMARTPLAN wynosi on do 60 tys. km dla większości pojazdów. Nie dotyczy to modeli Aygo i Yaris, dla których został ustalony do 45 tys. km. Zwiększenie tego parametru jest możliwe, wszystko można ustalić indywidualnie z Doradcą w Salonie.

Do wyliczenia miesięcznej raty potrzebna jest cena samochodu. Obecnie wyniki kalkulacji mogą bardzo pozytywnie zaskoczyć klientów. W salonach dealerskich trwają wyprzedaże. Toyota prowadzi tę akcję nawet do marca 2018 r. w zależności od zapasów aut z rocznika 2017. W tym okresie oferuje modele taniej o kilka, a nawet kilkanaście tysięcy złotych. Dla leasingobiorcy oznacza to nie tylko jeszcze niższy wkład własny, ale też niższe raty leasingu. Jeśli klient zamierza przeznaczać na nie mniej niż 200 zł netto miesięcznie, to ma do wyboru modele: Aygo (135 zł netto miesięcznie), Yaris (151 zł netto miesięcznie) oraz Auris (182 zł netto miesięcznie). Wyliczenie to zostało przygotowanie dla okresu 36 miesięcy Leasingu SMARTPLAN przy wpłacie własnej 30%.  

Kalkulator leasingowy jest prostym w obsłudze i bardzo przydatnym narzędziem. Można z niego skorzystać w dowolnej chwili, bez konieczności odwiedzania banku czy salonu samochodowego. Wystarczy tylko krótka wizyta na stronie internetowej leasingodawcy i wypełnienie kilku rubryk. Na orientacyjne koszty leasingu nie trzeba długo czekać, są podawane natychmiastowo i bezpłatnie. W ten sposób można sprawdzić różne warianty, zmieniając poszczególne parametry, np. wkład własny czy okres trwania umowy.

Kalkulator leasingowy zdecydowanie ułatwia poszukiwania optymalnego modelu finansowania. Ostateczna decyzja zawsze należy do klienta. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here