Potrzeba bycia blisko natury jest coraz większa. Otoczeni wysokimi budynkami, zaawansowaną elektroniką, gęstym smogiem unoszącym się nad miastem, szukamy ucieczki w miejsca z dala od wszechobecnego zgiełku. Najbliższym schronieniem jest domowe zacisze. Z tego też powodu coraz większą popularnością cieszy się urządzanie mieszkania w stylu eco.

Moda ozdabiania domu kamieniem dekoracyjnym przyszła do Polski ze Stanów Zjednoczonych. Przeglądając różne inspiracje, łatwo zauważyć, że ten styl urządzania wnętrz popularnością przewyższa chociażby niegdyś bardzo popularne wzorzyste tapety. Trójwymiarowy efekt kamienia połączony z subtelnym oświetleniem sprawia, że mieszkania zyskuje na przytulności. Styl eco to trend idealnie wpasowujący się w pragnienia zmęczonych szybkim trybem życia mieszkańców dużych miast – https://www.stonemaster.pl/oferta/styl-eco/.

Faktura kamieni dekoracyjnych eco odzwierciedla elementy przyrody. Są to otoczaki, nieregularne fragmenty głazów czy drewno. To co kiedyś można było spotkać, przejeżdżając przez wiejskie obszary, dziś jest rzeczą niezwykle pożądaną i wyznacznikiem wyrafinowanego gustu i dobrobytu. Sawmill to jedna z kolekcji Stone Master idealnie wpasowująca się w styl eco. Pocięte w drobne pasy kamienie początkowo tworzą wrażenie nieregularności, aczkolwiek w gruncie rzeczy tworzą zwarty monolit, a pozorny chaos przeistacza się w przemyślaną kolorystycznie mozaikę. Z kolei Rocky Mountain Glenwood Springs to czysta inspiracja budownictwem rodem z amerykańskich przedmieść. Imitacja kamienia idealnie sprawdza się do zastosowań zewnętrznych, jak i do pomieszczeń. W połączeniu z ciemnymi meblami i oświetleniem LED potrafi sprawić, że pomieszczenie uzyska tradycyjny sznyt z praktyczną nowoczesnością. Otoczak Gray pozwala natomiast na zachowanie balansu między bliskością natury a świeżością panujących trendów. Model ten tworzy wrażenie obcowania z surowymi górskimi połaciami skąpanymi w bystrym nurcie potoku. Stosowany na elewacjach w połączeniu z bluszczem zachwyca swym wyglądem.

Dzięki uniwersalnemu zastosowaniu kamieni dekoracyjnych w stylu eco bliskość natury z całym pakietem jej paradoksalnych cech, nieujarzmioną surowością i kojącą zmysły pierwotną atmosferą, jest na wyciągnięcie ręki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here