Bóle głowy przed okresem

Jednym z bardzo niebezpiecznych objawów są bóle głowy związane z miesiączką i cyklem miesiączkowym. Ból głowy przed okresem związane są z wahaniami hormonów. Nacisk głowy przed okresem (czy podczas miesiączki) powstaje z wahań poziomu hormonów i dla wielu kobiet jest nieodłączną częścią cyklu. Lub są dobre sposoby na radzenie sobie z dolegliwościami?

Co więc jest PMS, zatem zespół napięcia przedmiesiączkowego?

Zespół napięcia przedmiesiączkowego to zespół objawów psychicznych i somatycznych w drugiej fazie cyklu miesiączkowego występujące zazwyczaj na kilkoro dni przed pojawieniem się krwawienia. Objawy kliniczne mogą pojawić się także tuż po jajeczkowaniu i być aż do miesiączki. U większości osób jest on łagodnie, natomiast są skrajne przypadki gdzie choroba zaburza funkcjonowanie kobiety, ma zły wpływ na jej związki z szybkimi oraz uniemożliwia wykonywanie pracy zawodowej.
Objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego jak wspomniano, mogą być interesujące natomiast niejednokrotnie są to:
1. objawy ruchowe: uciski piersi, bóle głowy przed okresem, tkliwość i nacisk piersi, wzdęcia, uciski podbrzusza, dolegliwości przy wypróżnianiu;
2. objawy psychiczne: wahania nastroju, drażliwość, stres, odczucie napięcia, depresja.
Wymienionym objawom wtórują także zaburzenia snu, problemy z uwagą. Mogą także występować zaburzenia łaknienia, zmęczenie zainteresowań, wycofanie. Te wszystkie objawy mogą znacząco wpłynąć na kontakty międzyludzkie oraz tym jednym zdecydowanie osłabić jakość życia.

ból głowy przed okresem - dlaczego

Bóle głowy przed miesiączką – jak im zaradzić?

Momentami nacisk jest tak mocny, że uniemożliwia normalne funkcjonowanie. Jeśli i w Twoim przypadku zmiany hormonalne aż tak dotkliwie dają o sobie znać, nie ignoruj kłopotu i zgłoś go lekarzowi. W ramach przygotowania do wizyty dobrym pomysłem jest prowadzenie dzienniczka nacisku – zanotuj w nim jak się pojawił, jak był charakter, lub towarzyszyły mu różne dolegliwości, jak długo trwał. Takie elementy są dużym ułatwieniem dla lekarza, jaki musi odnaleźć etiologię.
Migrenę przed okresem możesz złagodzić środkami przeciwbólowymi z kategorii niesteroidowych środków przeciwzapalnych – przykładami są ibuprofen i naproksen. Do środków wykazujących efektywność w leczeniu migreny, w tym migreny miesiączkowej przynależą także tryptany, jakie obkurczają naczynia krwionośne i w ten typ łagodzą nacisk. Twój lekarz że te zarekomendować Ci terapię hormonalną, natomiast stosowanie preparatów antykoncepcyjnych nie zawsze jest konieczne, np. nie poleca się ich osobom będących na migreny z aurą. Analizowania sugerują, iż bóle głowy przed okresem zmniejsza stosowanie magnezu, jednak nie stosuj suplementów bez wskazania lekarza. Skuteczną zmianą w diecie jest natomiast ograniczenie soli, jaka sprzyja obrzękom. Zatrzymywanie wody w organizmie może bowiem wywołać nasilenie dolegliwości bólowych głowy przed okresem. Którą jeszcze radę należałoby wziąć sobie do serca? Jeśli już dopadnie Cię nacisk, czy dla siebie wyrozumiała i postaraj się dużo odpoczywać, zamiast silić się na produktywność. Zaległości nadrobisz w bardzo sprzyjającym momencie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here