Nastały czasy, w których mężczyźni także stosują różnego rodzaju produkty pielęgnacyjne. W tym kremy. Chcą dzięki temu wyglądać perfekcyjnie i cieszyć się z idealnej cery. Sen z powiek wielu mężczyznom spędza sucha i wrażliwa cera, która jest trudna w pielęgnacji. W jaki sposób sobie z nią radzić?

Przyczyny odwodnienia skóry

Skóra sucha i wrażliwa to skóra odwodniona. Przyczyn takiego stanu rzeczy należy szukać zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz organizmu. Wpływ na to, jaką mamy skórę mogą mieć uwarunkowania genetyczne, zmiany hormonalne, wiek, a także sposób odżywienia. Nie bez znaczenia jest także styl życia oraz to, czy mamy wiele stresów na co dzień. Trzeba także zwrócić uwagę na środowisko, w którym przebywały. Czynniki zewnętrzne, takie jak zanieczyszczenia środowiska mają bardzo zły wpływ na kondycję wrażliwej skóry. Cera źle radzi sobie również w przypadku gwałtownych zmian temperatury, przy wietrze czy ostrym słońcu.

Jak pielęgnować suchą i wrażliwą skórę?

W suchej skórze zaczyna brakować ważnych elementów budulcowych, dlatego jej jakość z dnia na dzień się pogarsza. Zazwyczaj z suchą skórą zaczynają się borykać osoby po 30. roku życia, które mają problem z utratą wody z organizmu. Szkodliwy wpływ chemikaliów, brudu czy kurzu również ma wpływ na jej stan. Mężczyźni, którzy chcą zadbać o właściwy wygląd swojej cery powinni wejść na internetowe strony sklepów kosmetycznych (m.in. pl.Oriflame.com) i poszukać odpowiednich kosmetyków dla siebie. Pomocny może okazać się krem nawilżający dla mężczyzn, który nawodni cerę i sprawi, że zostanie ona odżywiona zarówno od wewnątrz, jak i na zewnątrz. Jest to podstawowa pielęgnacja, na którą powinien zdecydować się każdy mężczyzna mający problem z suchą skórą. Bez dwóch zdań, dobrze dobrany krem pomoże mu przywrócić równowagę skóry, która zacznie wreszcie wyglądać jak powinna.

Warto szukać kremów, które są jak najbardziej naturalne i nie zawierają zbyt wielu substancji zapachowych. Działają one łagodnie na skórę suchą oraz wrażliwą, która wymaga starannej pielęgnacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here