Co to jest WPS?

W dzisiejszych czasach coraz częściej ludzie decydują się na to, aby zamienić swój internet przewodowy na internet bezprzewodowy. Zachęcają do tego różnego rodzaju firmy, które w swojej ofercie posiadają tego typu internet. Nieustannie obniżają cenę abonamentu i oferują wiele promocji. Dodatkowo wraz z postępem technologicznym, coraz to łatwiej jest osiągać większe prędkości dla połączenia, co znacząco poprawia jakość korzystania z łącza.
Jednakże aby mieć dostęp do Internetu bezprzewodowego, czyli Wi-Fi, należy mieć w domu zainstalowany router. Router to urządzenie, które dla większości osób stanowi tajemnicę, ponieważ poza jego ogólną funkcją, czyli umożliwianiem połączenia z Internetem, niewiele wiadomo na jego temat. Tymczasem router posiada znacznie wiele funkcji, jeżeli tylko ktoś wie jak je znaleźć. Między innymi wiele routerów posiada przycisk, opisany skrótem WPS. Co to jest WPS? Otóż WPS to Wi-Fi Protected Setup, choć sama nazwa raczej nie tłumaczy zbyt wiele na temat tego co to jest WPS tak naprawdę.
Dzięki WPS jednak możliwe jest łatwe i szybkie podłączanie różnego rodzaju urządzeń sieciowych do sieci domowej. Jest to duże ułatwienie, ponieważ niegdyś aby dołączyć nowe urządzenia do sieci, należało nieustannie podawać hasło oraz przechodzić przez inne różnego rodzaju zabezpieczenia. Zatem dzięki WPS, używanie domowego Internetu jest znacznie łatwiejsze oraz o wiele przyjemniejsze. Pozwala to swobodnie korzystać z posiadanego łącza internetowego w każdym domu, który je posiada.

www.kobietaimoda.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here