OBÓZ KRYMINALISTYCZNY

W tym artykule chcielibyśmy przybliżyć tematykę bardzo popularnego obozu ostatnich czasów, a mianowicie obozu kryminalistycznego.  Jest to obóz dedykowany dla dzieci oraz młodzieży będących w różnych grupach wiekowych. Opiekunowie przydzielają uczestników do poszczególnych grup pod względem wiekowym, także tutaj nie ma obawy, że Państwa dziecko nie zostanie przydzielone do odpowiedniej grupy rówieśniczej.

Zagadki, tropy, ślady i wyzwania…

Główna tematyką obozów kryminalistycznych jest odkrywanie zagadek. Dzieciaki mają szansę poczuć się jak w prawdziwym filmie kryminalnym. Do zajęć należy między innymi zbieranie dowodów, badanie próbek pod mikroskopem, zabezpieczanie śladów czy nauka negocjacji.  Dzieciaki będą również uczone stwarzania psychologicznego portretu sprawcy, oczywiście wszystko w formie zabawy. Jeśli Państwa dziecko fascynuje się światem przestępczym i policyjnym to zdecydowanie obóz kryminalistyczny jest dla niego.

Historie nie z tej ziemi…

Kadra wybierana na obozy kryminalistyczne to ludzie z ogromną pasją do pracy, potrafiący przekazać ogromną porcję wiedzy w bardzo ciekawy sposób. Często na tego typu obozy organizatorzy przygotowują dla dzieci niespodzianki w formie spotkania na przykład z policjantami lub kryminologami. Dzieciaki są wręcz wniebowzięte mając możliwość posłuchania tych wszystkich ciekawych historii.

Na obozie kryminalistycznym nie ma miejsc na nudę. Wychowawcy tak planują atrakcje i zajęcia aby nie było czasu na telefon czy telewizor. Uczestnicy obozu kryminalistycznego bawią się w „policjantów i złodziei” posiadając profesjonalne sprzęty i ogrom możliwości. Maja szansę pobrania odcisków palców, zbadania DNA pod mikroskopem, dokonania przesłuchania oraz wielu innych bardzo ciekawych czynności wykonywanych przez służby specjalne. Wieczorem zwykle odbywają się seanse kryminalne, a następnie po skończonym filmie cała grupa siada i analizuje zdarzenia ukazane w danej produkcji.

Warsztaty detektywistyczne dla każdego

Zdecydowanie polecamy obóz kryminalistyczny dla dzieci otwartych i ciekawych świata. Mają one możliwość rozwinięcia swoich pasji. Kto wie, może w przyszłości uczestnictwo w takim obozie pomoże im wybrać swoją życiową drogę. Na obozie kryminalistycznym wszystko wygląda bardzo realistycznie, dlatego że przygotowywane jest w profesjonalny sposób.

Od dłuższego czasu obozy kryminalistyczne cieszą się ogromną popularnością. Jeśli rodzic chciałby zapisać dziecko na tego typu wakacje to powinien pomyśleć o tym zdecydowanie wcześniej. Mino, iż organizatorzy zapewniają sporą liczbę miejsc to jest ryzyko, że szybo się one sprzedadzą.

Życzymy tajemniczych i ciekawych wakacji na obozie kryminalistycznym. Z pewnością uzyskane umiejętności pomogą każdemu nastolatkowi w rozwiązywaniu zagadek, zagadnień, trudnych spraw, a może nawet przyczynią się do wyboru w przyszłości zawodu detektywa, kryminologa czy policjanta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here