Czarne drzwi wewnętrzne – pomysł na nowoczesne wnętrze lokalu użytkowego i mieszkania

Czerń we wnętrzach jest kojarzona z oryginalnością i elegancją. Najczęściej występuje w aranżacjach pomieszczeń w stylu nowoczesnym. Czarne dodatki lub elementy wyposażenia pomagają także stworzyć atmosferę tajemnicy i głębi. Zobacz, jak wykorzystać czarne drzwi wewnętrzne w aranżacji lokalu użytkowego i mieszkania.

Drzwi wewnętrzne coraz częściej zaskakują swoim designem. Dziś każdy ma możliwość wyboru spośród nich tych, które pod względem stylu czy użytego materiału pasują do danej aranżacji pomieszczenia. W przypadku mieszkania czy lokalu użytkowego urządzonego w stylu nowoczesnym drzwi powinny posiadać wyraziste cechy – najczęściej wykorzystuje się te z dużymi przeszkleniami, błyszczącym wykończeniem lub intensywnym kolorem.

Producenci drzwi wykorzystują nowoczesne technologie w celu uzyskania jak najbardziej oryginalnego efektu. Czarne drzwi wewnętrzne są pokrywane np. ekologiczną farbą akrylową o barwie RAL 9005, która wyróżnia się bardzo głęboką czernią, przyciągającą wzrok. Tego typu drzwi znajdziesz w sklepie internetowym Dobre Dla Domu.

Nowoczesne wnętrza – co je wyróżnia?

Podstawowym założeniem stylu nowoczesnego już od wielu lat jest zachowanie w jak największym stopniu prostej formy, a także funkcji użytkowej danego elementu aranżacji. Kolejnym wyróżnikiem tego stylu jest niewielka liczba dekoracji i dodatków, które, jak uważano, wprowadzają do wnętrza niepotrzebny chaos.

 Aktualnie zasady doboru mebli czy przedmiotów dekoracyjnych w stylu nowoczesnym nie są już tak restrykcyjne, jednak nadal duże znaczenie ma wybór:

  • materiału wykończeniowego,
  • kształtu,
  • koloru.

To właśnie za pomocą tych cech kreuje się obecnie nowoczesny styl we wnętrzach. Należy także pamiętać o zachowaniu otwartej przestrzeni (minimum sprzętów) oraz dobraniu odpowiedniego doświetlenia.

Drzwi w czarnym kolorze w mieszkaniu – jak je wykorzystać w aranżacji?

Jeśli zdecydujesz się na czarne drzwi wewnętrzne w mieszkaniu, powinny one stanowić najmocniejszy punkt całej aranżacji. Nie korzystaj już z innych intensywnych barw, bo wnętrze stanie się wtedy zbyt krzykliwe. Nadmiar mocnych kolorów w pomieszczeniu może utrudniać wypoczynek. Postaw raczej na delikatne odcienie bieli, beży, brązów czy szarości.

Ciekawym dodatkiem do czarnych drzwi będą również klamki o nowoczesnym kształcie lub ciekawych zdobieniach. Jeśli chcesz, aby mieszkanie było bardziej przytulne, zdecyduj się na dobór paneli podłogowych drewnianych o ciepłych barwach. Natomiast jeśli preferujesz wnętrza w stylu loftowym lub minimalistycznym, wtedy odpowiednie będą podłogi w chłodnym odcieniu. Czerń w mieszkaniu dobrze komponuje się także z kamieniem na ścianie, np. w formie czerwonej cegły lub jasnego klinkieru.

Drzwi wewnętrzne w lokalu użytkowym – jak czerń wpłynie na wnętrze?

Podczas urządzania lokalu użytkowego (np. biura, sklepu odzieżowego czy zakładu fryzjerskiego) należy pamiętać, że powinien on przyciągać wzrok potencjalnych klientów oraz zapewniać warunki sprzyjające pracy. Z tego względu, jeśli zdecydujesz się na czarne drzwi wewnętrzne, nie wprowadzaj dodatkowych, wyrazistych kolorów. Czerń drzwi będzie już wystarczająco oryginalnym elementem aranżacji.

Do zalet czerni należy również to, że dodaje ona pomieszczeniu elegancji. Ma to wpływ na postrzeganie Twojego lokalu jako profesjonalnego salonu usługowego. Jeśli dodatkowo uzupełnisz aranżację o powierzchnie lakierowane – mogą to być np. płyty podłogowe lub blaty – całe pomieszczenie wyda się także bardziej sterylne, co jest pozytywnie odbierane w tego typu miejscach.

Czerń to kolor, który z pewnością może zostać wykorzystany w aranżacji lokalu użytkowego i mieszkania. Zastosowana na drzwiach wewnętrznych umożliwia wykreowanie oryginalnego wnętrza. Nie należy obawiać się korzystania z czerni podczas urządzania pomieszczeń – rozmieszczona oszczędnie i w przemyślany sposób podkreśli zalety pozostałych elementów dekoracyjnych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here