Czy warto zakładać lokatę bez zakładania konta w banku?

Oszczędzanie pieniędzy to bardzo ważny i odpowiedzialny proces, dzięki któremu można po pewnym czasie sfinansować większe wydatki czy też można zapewnić sobie finansową poduszkę bezpieczeństwa na czarną godzinę. Współczesne banki oferują wiele praktycznych metod oszczędzania pieniędzy. Do ich grona zalicza się między innymi lokaty bankowe. Oferta takich produktów finansowych dostępnych na polskim rynku jest niezwykle szeroka.

Jednym z popularnych rodzajów produktów oszczędnościowych jest lokata bez konta. Jak sama nazwa wskazuje, jest to lokata bankowa przeznaczona dla klientów, którzy nie posiadają konta w danym banku. Co prawda taki produkt finansowy nie należy do najbardziej dochodowych, ale mimo to wielu klientów po niego sięga ze względu na pewny zysk i brak konieczności posiadania dużej wiedzy z zakresu inwestowania. Dzięki takim lokatom można zniwelować inflacje, a nawet pomnożyć swoje oszczędności.

Na czym polega proces lokowania oszczędności?

Produkt finansowy, jakim jest lokata bez konta polega na tym, że klient wpłaca bankowi pewną kwotę na określony w umowie czas. Po upływie tego czasu bank zwraca klientowi wpłacone przez niego środki, które są powiększone o ustalone odsetki. Bank inwestuje pieniądze powierzone przez klienta i dzieli się z nim zyskami. Atutem tego rozwiązania jest gwarancja wypłacenia odsetek, nawet jeśli inwestycja dokonana przez bank nie przyniesie zysków albo nawet będzie generowała straty.

https://nestbank.pl/dla-ciebie-i-rodziny/oszczednosci-lokaty/nest-lokata-witaj

Lokata bez konta czy z kontem?

Wiele banków kusi potencjalnych klientów wyższymi odsetkami z lokat, pod warunkiem założenia u nich konta bankowego. W związku z tym wiele osób decyduje się na lokaty z kontem, które wcale nie muszą się okazać atrakcyjne finansowo. Należy pamiętać, że oprocentowanie takich lokat jest wyższe, ale należy liczyć się z opłatami za konto i kartę. Dobrym wyborem są jedynie konta, które są zwolnione z opłat po spełnieniu przez klienta odpowiednich warunków. Jeśli ktoś jednak nie potrzebuje rachunku bankowego to lokata bez konta jest dla takiego klienta odpowiednim rozwiązaniem, ponieważ nie trzeba się martwić żadnymi dodatkowymi opłatami. Po wnikliwej analizie może się okazać, że lokata bez konta jest o wiele bardziej opłacalna niż lokata z kontem, pomimo niższego oprocentowania.

Gdzie szukać dobrych lokat bez konta bankowego?

Na szczęście lokata bez konta jest dość popularnym produktem finansowym oferowanym przez wiele banków. Oznacza to, że każdy ma możliwość znalezienia lokaty dopasowanej do własnych potrzeb pod względem terminu, oprocentowania czy też kwoty depozytu. Samodzielne przeszukiwanie dziesiątek ofert może być czasochłonne i zniechęcające. Na szczęście w sieci można łatwo znaleźć strony internetowe z rankingami i porównywarkami ofert. Warto przeglądać tylko sprawdzone strony, które są aktualizowane na bieżąco. Dzięki temu każdy może szybko i łatwo porównać oferty banków i sięgnąć po lokatę, która będzie dopasowana do konkretnych potrzeb, wymagań oraz możliwości finansowych. Nawet początkujący użytkownicy nie powinni mieć problemów ze znalezieniem takich stron.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here