Czym jest lipotransfer

Lipotransfer jest naturalną metodą wykorzystywaną przy bezpiecznym modelowaniu sylwetki, ale nie tylko. Doskonale sprawdza się również przy wypełnianie ubytków tkankowych skóry czy niwelowaniu oznak jej starzenia się. Lipotransfer opiera się na autologicznym przeszczepie tkanki tłuszczowej.

Dlaczego przeszczep tłuszczu?

Warto zdawać sobie sprawę z tego, że własny tłuszcz pacjenta jest dla niego nie tylko najlepszym, ale również i najbezpieczniejszym materiałem, wszystkich możliwych do wykorzystania przy modelowaniu sylwetki lub uzupełnianiu ubytków. Z tego też względu lipotransfer coraz szybciej zyskuje sobie coraz szersze grono zwolenników, zarówno wśród samych pacjentów jak i specjalistów z dziedziny medycyny estetycznej. W wyniku zabiegu powstaje między innymi koncentrat tłuszczowy, będący prawdziwą skarbnicą cennych komórek macierzystych.

Przeszczepienie tłuszczu – kto powinien korzystać z zabiegu?

Lipotransfer jest zabiegiem polecany szczególnie dla osobom, którym zależy na bezpiecznym wymodelowaniu sylwetki i uzupełnieniu ubytków komórkowych. Przeszczepianie tłuszczu daje nieco inne efekty, a zależne jest to od tego, jakiej partii ciała dotyczy zabieg. W przypadku twarzy zabieg pozwala przede wszystkim na pozbycie się zmarszczek, blizn czy opadniętych policzków. Dodatkowo przy pomocy lipotransferu można poprawić owal czy asymetrię twarzy, a nawet powiększyć usta. Jakie efekty przeszczepianie tłuszczu pozwala osiągnąć na ciele? Tu zabieg idealnie sprawdza się głównie przy modelowaniu sylwetki, powiększaniu bądź likwidacji asymetrii piersi, unoszeniu pośladków czy likwidacji wiotkości skóry. Przeszczep tłuszczu pacjenta to bezpieczna i efektywna alternatywa dla sztucznych implantów, które często mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia. Ponadto taki zabieg nie jest nawet w najmniejszym stopniu zagrożony wystąpieniem reakcji alergicznej.

Jak wygląda zabieg przeszczepienia tłuszczu?

Lipotransfer dla bezpieczeństwa zawsze odbywa się w sterylnych, szpitalnych warunkach. W zależności od obszaru zabieg dzieli się na kilka etapów. Zawsze pierwszy etap zabiegu polega na pobraniu tkanki tłuszczowej z miejsca, w którym jest go za dużo. W zdecydowanej większości przypadków pobór następuje z brzucha, ud lub bioder.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here