Czarujące, hipnotyzujące spojrzenie to nie tylko zadbana skóra wokół oczu: to również zdrowe, ładne rzęsy i odpowiedni kształt brwi. Nawet najlepszy korektor pod oczy i krem nie pomoże, jeśli małe włoski są osłabione i przerzedzone. Co zrobić, aby zmiany pór roku, mróz czy silne słońce nie nadwyrężyły ich struktury i nie osłabiły cebulek? Oto najlepsze sposoby na piękne brwi i rzęsy.

Długie rzęsy, gęste mocne brwi – najlepsze sposoby pielęgnacji

1. Naturalne olejki – mimo iż (obalamy mit) nie wspomogą odrostu brwi, to bardzo dobrze zadbają o włoski, zwłaszcza zimą i latem – te dwie pory roku dają się najbardziej we znaki małym włoskom. Olejków nie nakłada się na rzęsy – są zbyt tłuste i mogą powodować dyskomfort, a nawet podrażnienia, gdy dostaną się do oczu. Są jednak idealne do brwi – najlepiej stosować je rano i w niewielkich ilościach. Olejki zadziałają jak baza pod kosmetyki do makijażu brwi. Najlepiej wybierać te, które mają sporą dawkę witamin i minerałów, czyli: olejek kokosowy, olejek awokado, lub olej (macerat) z owoców amlii.

2. Odżywka do rzęs i brwi – to produkt stworzony specjalnie, by stymulować wzrost małych włosków i działać bezpośrednio na cebulki. Odżywka do rzęs to najszybszy sposób na to, by w krótkim czasie wyhodować długie rzęsy i ładne, gęste brwi. Najlepsza odżywka do rzęs daje spektakularne efekty w zaskakująco krótkim czasie. Nie tylko pobudza do wzrost i zagęszcza linię oka oraz łuk brwiowy, ale również regeneruje, wzmacnia i chroni małe włoski. Warto sprawdzić opinie w sieci i przeczytać rankingi, by przekonać się, która odżywka do rzęs jest najlepsza.

3. Dobre kosmetyki – nie muszą być drogie. Wystarczy, że w ich składzie będą dominowały naturalne składniki, pielęgnujące i wzmacniające rzęsy oraz brwi. Warto pamiętać, że tusz do rzęs również może mieć właściwości pielęgnujące i odżywiać małe włoski. Podczas pielęgnacji ważne jest nie tylko to czym robimy demakijaż, ale również to, w jaki sposób traktujemy brwi i rzęsy: nie lubią one szarpania, tarcia ani żadnych inwazyjnych zabiegów upiększających (lokówka lub zalotka niestety nie poprawiają ich kondycji).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here