Dieta sirtfood - na czym polega?

Dieta sirtfood to nowość na rynku. Na czym polega? Przede wszystkim jest to sposób odżywiania, opierający się na włączeniu do swojego dziennego jadłospisu, jak największej ilości produktów, które są bogate w polifenole. Zadaniem takiej diety jest zapewnienie sobie długowieczności i nienagannej figury. Ten sposób żywienia opiera się głównie na zielonych koktajlach, które wykazują działanie odchudzające.

Jakie są zasady diety sirtfood?

Dietę sirtfood opracowało dwóch Panów, pochodzenia angielskiego. Opiera się ona na spożywaniu koktajli odchudzających, które są połączone z produktami, które są aktywatorami sirtuin. Co to takiego? To białka, które są produkowane w każdym organizmie ludzkim, wykazujące korzystny wpływ na nasze zdrowie.

Zasady diety, czyli ścisły plan żywieniowy tak na dobrą sprawę, należy utrzymywać tylko przez pierwsze 3 tygodnie. Po tym okresie nie musimy się skupiać na liczeniu kalorii i poszczególnych składników żywieniowych. Tutaj należy już zacząć wybierać produkty spożywcze, które przede wszystkim są zdrowe. Podstawą diety jest regularność oraz to, żeby ostatni z nich odbył się około godziny 19.

Dieta nie należy do najprostszy, najgorszy jest jej pierwszy etap (3 dni). Wtedy należy wypijać dziennie trzy zielone koktajle, a do tego spożywać jeden stały posiłek. Praktycznie każdego dnia nie zjada się więcej niż 1000 kalorii. Po upływie 3 dni przechodzimy do drugiego etapu, podczas którego należy wypijać dwa zielone koktajle i zjadać dwa stałe posiłki w ciągu dnia. Tutaj kaloryczność już się zwiększa do 1500 kalorii. Drugi etap trwa 4 dni. Ostatni z etapów wynosi aż 2 tygodnie i podczas niego należy zjadać dziennie trzy posiłki stałe oraz wypijać jeden zielony koktajl. Po 3 tygodniach diety nie musimy przejmować się kaloriami, należy sięgać tylko po korzystne dla zdrowia produkty.

Co można jeść na diecie sirtfood?

Na diecie sirtfood zabronione są produkty niezdrowe dla naszego organizmu, ale to raczej nic nowego. Każda dieta opiera się na takiej zasadzie. Podstawą tej diety są produkty, które zawierają dużo polifenoli, czyli grykę, papryczkę chilli, seler, kapary, kakao, oliwę z oliwek, kawę, zieloną herbatę, jarmuż, lubczyk, daktyle, czerwoną cykorię, pietruszkę, czerwoną cebulę, rukolę, czerwone wino, truskawki, soję, kurkumę oraz orzechy włoskie.

Dzięki spożywaniu tych produktów ochronimy się przed wolnymi rodnikami oraz przed przedwczesnym starzeniem się organizmu.

Źródło: https://www.wroclovedesign.pl/na-czym-polega-dieta-sirtfood/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here