systemy przesuwne
fot: pixabay.com

Systemy przesuwne to coraz częściej wybierane rozwiązane. Ich rosnąca popularność nie powinna dziwić. Mają zdecydowany atut, który przekona niemal każdego – pozwalają zaoszczędzi miejsce, które jest przecież tak cenne. 

Zobacz też: http://trzypion.pl/nowe-rozwiazania-technologiczne-i-zastosowanie-drzwi-przegrod-przesuwnych/

Nowe rozwiązania

Systemy przesuwane najczęściej kojarzymy z szafami typu comandor. Od czasu ich pojawienia się, sporo się jednak zmieniło. Przede wszystkim mamy większy wybór jeśli chodzi materiały, z jakich są wykonane drzwi. Jeszcze nie tak dawno temu ze względu na ograniczenia konstrukcyjne do produkcji systemów przesuwnych wykorzystywano jedynie lekkie płyty. Teraz udoskonalone mechanizmy pozwalają na wykorzystanie szkła czy metalu. 

Możliwość kreowania przestrzeni

Systemy przesuwane znajdują coraz szersze zastosowanie. Najczęściej wykorzystywane są w szafach. To bardzo wygodne rozwiązanie, które doceniają zwłaszcza osoby, które nie dysponują dużym metrażem. Szafy z drzwiami przesuwnymi likwidują także problem z aranżacją trudnych wnętrz, tam gdzie drzwi zwykłych szaf przeszkadzałyby sobie wzajemnie. Poza domowym użytkiem coraz częściej decydują się na to rozwiązanie firmy i instytucje. Nie da się ukryć, że zastosowanie drzwi przesuwnych minimalizuje ryzyko wypadków, zderzeń, potrąceń. Pozwala też na kreowanie nowych przestrzeni. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy ograniczyć przestrzeń, jeśli potrzebujemy mniejszej sali lub ja powiększyć, otwierając przesuwne skrzydła.

Dodatkowe rozwiązania

Dzięki nowym mechanizmom pragmatyczne funkcje systemów przesuwnych są stale udoskonalane. Już teraz dzięki czujnikom, po odsunięciu drzwi w szafie automatycznie zapala się światło, dzięki czemu łatwiej znaleźć w niej to, czego szukamy. Niektóre skrzydła drzwi pokrywa się lustrem. Dzięki temu nie tylko możemy kontrolować swój wygląd, ale tez optycznie powiększa się pomieszczenie. 

Przeczytaj też: http://cowmiescie.pl/czy-warto-wybrac-zewnetrzne-drzwi-aluminiowe/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here