Szukasz kamerki sportowej do nagrywania swoich wyczynów? A może szukasz niezawodnego urządzenia na wakacje w tropikach? Nie musisz przeznaczać na ten cel sporej sumy. Na co patrzeć przy zakupie taniej kamery sportowej?

Dzięki kamerom sportowym możemy łatwo nagrywać różne ekstremalne i mniej niebezpieczne sporty. Świetnie sprawdzą się na rower, na motocykl, można również nagrywać dzięki nim skoki spadochronowe czy nurkowanie. Również doskonale sprawdzą się na wakacje – do pływania w basenie czy też do wędrowania po górskich szlakach.

Profesjonalne kamerki sportowe kosztują nawet powyżej 2000 złotych. Gdy nie chcemy przeznaczać tak dużo na ten cel, możemy bez problemu zakupić znacznie tańsze urządzenie, które równie będzie mogło spełnić nasze oczekiwania pod każdym względem.

Tanie kamerki, oczywiście, nie zapewnią nam takiej samej jakości jak te droższe. Jednak dzięki nim także możemy przygotować świetny materiał – filmy oraz zdjęcia. Na co powinniśmy patrzeć, gdy interesują nas niedrogie modele?

Przede wszystkim sprawdźmy, jaką rozdzielczość oferuje nam tania kamera sportowa. Aktualnie standard to Full HD, czyli 1920 x 1080 pikseli, ale w sprzedaży znajdziemy również kamerki nagrywające w czterokrotnie wyższej rozdzielczości, czyli 4K. Zwróćmy przy tym uwagę na liczbę klatek na sekundę, czyli fps.

Inne ważne parametry to szeroki kąt widzenia, bateria zapewniająca długą pracę, a także stabilizacja, chociaż nie zawsze jest ona dostępna w tanich modelach. Powinniśmy także sprawdzić, co wchodzi w skład zestawu. Najlepiej, aby w komplecie z kamerką znajdowała się już obudowa do korzystania z niej pod wodą i w wilgotnym środowisku, a także różne uchwyty, dzięki którym będziemy mogli przymocować ją do kierownicy, kasku czy na klatkę piersiową. Plusem będzie również zapasowa bateria.

Aby mieć pewność, że wybrany przez nas model sprawdzi się dobrze, możemy też poszukać w internecie recenzji – dzięki nim możemy przekonać się, czy konkretna kamerka sportowa będzie w stanie spełnić nasze oczekiwania. Życzymy udanych zakupów!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here