Elektryzujące się ubrania

Elektryzujące się ubrania powodują dyskomfort podczas wykonywania codziennych czynności. Dodatkowo to zjawisko sprawia, że elementy naszej stylizacji się nieładnie układają. Czasami wystarczy dotknąć bluzkę lub sukienkę i czujemy jakby kopnął nas prąd, jest to bardzo niemiłe uczucie. Skąd się bierze? Czemu ubrania się w ogólne elektryzują?

Źródło: https://www.wroclovedesign.pl/jak-sobie-radzic-z-elektryzujacymi-sie-ubraniami-domowe-sposoby/

Czemu ubrania się elektryzują?

Elektryzujące się ubrania nie dość, że są niewygodne w noszeniu to jeszcze zbierają wszelkie zanieczyszczenia, w postaci kurzu, pyłków, czy sierści. Czemu dochodzi do takiego zjawiska? Skąd wynika elektryzowanie się ubrań? Pierwsza kluczowa kwestia to rodzaj tkaniny, z której jest wykonany dany ciuch. Co to znaczy? Niektóre materiały są szorstkie, mowa tutaj o cieplejszych ubraniach zimowych, które są wykonane ze sztucznych materiałów, dlatego problem elektryzowania pojawia się zazwyczaj w sezonie zimowym. Drugi czynnik to kwestie elektryczne, ubrania w wyniku wzajemnego kontaktu, a dokładniej pocierania elektryzują się.

Sprawdzone, domowe sposoby na elektryzujące się ubrania

Na rynku są dostępne różnorodne, gotowe preparaty które traktowane są jako skuteczna metoda na elektryzujące się ubrania. Co jednak zrobić jak się ich nie posiada? Pierwsza sprawdzona metoda to zastosowanie lakieru do włosów. Jest to produkt, który jest w stanie pomóc nam w zminimalizowaniu przepływu ładunków. Oprócz tego chroni nas również przed porażeniem prądu. Jak go zastosować, żeby był skuteczny? Wystarczy ubranie odwrócić na lewą stronę i następnie spryskasz za pomocą lakieru jego całą powierzchnię. Należy pamiętać o jednej ważnej kwestii, a dokładnie odległości. Musimy zachować odstęp około 20 cm.

Czy sposób prania ma znaczenie?

Kolejny sprawdzony sposób na elektryzujące się ubrania to płyn do płukania tkanin. Ale nie byle jaki. Bardzo ważne jest, żeby wybrać elektrostatyczny preparat. Czasami zwykłe płyny nie dają rady. Jak go wykorzystać? Można albo dodać jego odpowiednią ilość do prania, jest to standardowa metoda. Lub odlać jego małą ilość na dłonie, a następnie delikatnym ruchem wetrzeć go w elektryzującą się odzież.

Zainwestuj w nawilżacz powietrza

Gdy w naszym domu powietrze jest przesuszone, powstają idealne warunki do elektryzowania się różnych przedmiotów, nie tylko ubrań, ale też koca, czy narzuty. Aby uporać się z tym problemem, należy zaopatrzyć się w nawilżacz powietrza, który skutecznie zwiększy poziom wilgotności powietrza w pomieszczeniu.

Zobacz też: http://www.e-ciuszki.pl/co-nalezy-zalozyc-na-chrzciny/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here