Farbowanie włosów lakierowanych

Farbowanie włosów to jeden z najważniejszych i najczęściej poruszanych w kobiecym świecie tematów. Nic dziwnego – większość z nas posiada mysi, mało ciekawy kolor, któremu brakuje wyrazu, a nam – charakteru. Farbowanie włosów wymaga również odpowiedniej oprawy i zastosowania się do kilku ważnych zasad. Przede wszystkim powinno się pamiętać o konieczności farbowania brudnych, nieumytych, nieświeżych włosów. W tym przypadku szczególnie chodzi o skórę głowy, która podczas farbowania włosów narażona jest na szkodliwe działanie chemikaliów znajdujących się w farbach do włosów. Jeśli zafarbujesz włosy świeżo umyte, skóra głowy może cię podczas farbowania dotkliwie szczypać, a to nie należy do najprzyjemniejszych uczuć.
Nieco inaczej rzecz ma się w przypadku farbowania włosów lakierowanych, bo i takie przypadki się zdarzają. Niektóre z nas w codziennych stylizacjach swoich fryzur korzystają właśnie z lakieru do włosów – nieraz bardzo mocnego. Czy i w takim przypadku można zdecydować się na zabieg farbowania włosów?
Jeśli używasz w codziennych stylizacjach lakieru do włosów, przed farbowaniem włosów lakierowanych musisz je dokładnie umyć. Włosy, które są nim spryskane, otrzymują rodzaj osłony, przez który kolor farby nie będzie łapać. Dodatkowo włosy będą nieprzyjemne w dotyku, sztywne, matowe. Farbowanie włosów lakierowanych jest zwyczajnie bezsensowne – pigment na włosach będzie rozłożony nierównomiernie, a więc nieestetycznie. Możemy spodziewać się mało eleganckich i raczej niepożądanych plam kolorystycznych na naszych włosach zamiast całościowego, ładnego pokrycia wybranym kolorem.
Jeśli potrzebujesz kosmetyków do stylizacji włosów, a w planach masz również ich zafarbowanie, możesz skorzystać z innych produktów – na przykład z pianek do stylizacji czy różnorodnych żelów, których można się pozbyć w bardzo prosty sposób, na przykład przez wyszczotkowanie. W ten sposób również nie trzeba będzie obawiać się plam kolorystycznych czy niejednolitego krycia farby.

www.latawcedmuchawce.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here