Farbowanie włosów z folią

Zmiana koloru włosów wydaje się nieraz dość ryzykowną decyzją. Nie każda kobieta ma bowiem tyle odwagi w sobie, żeby zdecydować się na taki krok. Wiele z nich z reguły od lat farbuje włosy na taki sam odcień i nie lubi eksperymentów. Nie ma w tym nic złego, bo każdy powinien podejmować takie działania, jakie są dla niego w pełni komfortowe. Jeśli ma się jednak ochotę na zmianę, ale nie ma się chęci na radykalną zmianę w swoim wizerunku, to oczywiście jest i taka ewentualność. Wystarczy odwiedzić dowolny salon fryzjerski albo taki, do którego chodzi się raz w miesiącu i zdecydować się na pasemka. W ten sposób można odświeżyć fryzurę i sprawić, że nabierze ona blasku, a przy tym mieć pewność, że zmiana nie będzie radykalna, a także, że nie będzie aż tak bardzo widoczna. Kobiety, które decydują się na pasemka wiedzą, że powinny być one albo o kilka tonów jaśniejsze od naturalnej barwy włosów, albo o kilka tonów ciemniejsze. Najbardziej popularne od wielu lat są pasemka o jasnym odcieniu i na taki zabieg decydują się z reguły blondynki. Owszem, była kiedyś moda, że ciemne, a więc czarne pasemka robiło się na jasnych włosach, ale na szczęście moda ta już przeminęła, z czego zapewne zadowolone jest grono fryzjerów.

Niektóre panie nie wiedzą, czy farbowanie włosów z folią jest dobrą opcją dla nich. Wówczas pytają swojego fryzjera i proszą o wskazówki, dzięki którym będą mogły podjąć właściwą decyzję. Jeśli zawinie się włosy w sreberko, to wówczas otwierają się łuski włosa i farba może szybciej i efektywniej wsiąkać w strukturę włosa. Dzięki takiemu działaniu nie trzeba spędzać u fryzjera pięciu godzin, bo efekty są widoczne szybciej, niż można się było spodziewać, co oczywiście jest doskonałą wiadomością dla każdej osoby, która korzysta z koloryzacji. Warto jednak wiedzieć, że jeśli stosuje się rozjaśniacze, a więc farby, które zawierają amoniak, to nie należy trzymać foli na włosach zbyt długo. Na pewno powinno się to wszystko odbywać pod nadzorem doświadczonego fryzjera, bo w przeciwnym razie można spalić swoje włosy, albo po prostu je rozpuścić. Tak po prostu działa amoniak i już niejedna osoba doświadczyła takiej nieciekawej sytuacji na własnej skórze.

Wykonanie pasemek z reguły nie zajmuje wiele czasu. Wszystko zależy od tego, ile ich się robi. Na włosach, które są gęste, niezbędne jest wykonanie większej ich ilości, a wszystko po to, żeby były po prostu bardziej widoczne i żeby można było zobaczyć efekt. Osoby, które mają mało włosów, muszą zrobić mniej pasemek. Ważne jest także prawidłowe dobranie ich grubości. Nie powinny być zbyt grube, bo wówczas fryzura traci na swojej lekkości. A jeśli z kolei są za ciemnie, to może się zdarzyć, że będą po prostu niewidoczne, a nie o takim efekcie w końcu się marzy. Warto więc dokładnie ustalić ze swoim fryzjerem zakres zmian i działań, żeby mieć pewność, że wszystko przebiegnie zgodnie z planem. Jest to bardzo ważne, bo w przeciwnym razie siedzenie na fotelu i czekanie na efekt nie będzie przyjemnością, jakiej się pragnie.

www.kosmetyka.edu.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here