fotelik bujany
fot. pexels.com

Skompletowanie wyprawki dziecięcej to nie lada wyzwanie. Warto mieć świadomość, co tak naprawdę powinno znaleźć się w takiej wyprawce dla niemowlaka, a z czego można zrezygnować lub dokupić później. Jak w tym wszystkim plasuje się bujany fotelik?

Zobacz też: http://jegoego.pl/fotelik-bujany-dla-dziecka/

Fotelik w wyprawce niemowlęcej

Jest jeden fotelik, który warto mieć w wyprawce dla niemowlaka. To fotelik samochodowy. Jest to jeden z produktów w wyprawce, na którym nie warto oszczędzać, ponieważ od niego zależy bezpieczeństwo maluszka w czasie jazdy. Na co zatem zwrócić uwagę podczas wyboru tego idealnego fotelika samochodowego. Przede wszystkim na testy bezpieczeństwa, jest to jedna z najbardziej podstawowych wytycznych, jakie powinien spełniać fotelik. Inną kwestią, na którą zwraca wiele przyszłych mam jest to, aby fotelik rozkładał się na płasko. Wynika to stąd, że pozycja, w jakiej znajduje się dziecko ma ogromny wpływ na jego rozwój i zdrowie.

Fotelik bujany dla dziecka

Prawda jest taka, że tak jak fotelik samochodowy jest niezbędny w wyprawce tak fotelik bujany niekoniecznie, a nawet można powiedzieć, że w ogóle. Z czego to wynika? Otóż z tego, że dla noworodka najlepiej jest gdy leży ono na płaskiej i stabilnej (bardziej twardej, niż miękkiej) pozycji. Dodatkowo, pozycja półleżąca, praktycznie siedząca jest bardzo niezdrowa, ponieważ zaburza naturalny rozwój dziecka. Oczywiście fotelik bujany może wydawać się potrzebny i ułatwiający rodzicom chociażby wyciszanie malucha. Nie jest to jednak zdrowe rozwiązanie. W późniejszych etapach rozwoju dziecka śmiało na taki fotelik bujany można się zdecydować i można go również kupić podczas kompletowania dziecięcej wyprawki, ale zdecydowanie nie zaleca się układać maluszka zaraz po porodzie do bujanego fotelika.

Co zamiast fotelika bujanego?

Jak zostało wspomniane wyżej, fotelik bujany nie sprawdza się ponieważ dla dziecka najlepsza pozycja to ta na płasko i bardziej twarda, niż miękka. Wiele rodziców może się z tym zgodzić, ale zapyta również co w takim razie z kwestią utulania do snu dziecka, wyciszania go. Fotelik można było bujać, a w łóżku nie ma takiej opcji. To prawda. Fotelik bujany można natomiast zastąpić kołyską, w której dziecko leży na płasko. Warto również zaopatrzyć się w szumiące zabawki, które dzięki wytwarzanym szumowi utulają dziecko.

Przeczytaj też: http://cowmiescie.pl/pomysly-na-prezent-dla-swiezo-upieczonej-mamy/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here