gokarty
fot. pexels.com

Gokarty są najczęściej traktowane jako sposób na rozrywkę, relaks, miłe spędzenie czasu. Z jednej strony to prawda, ale mało kto mówi o tym, że jazda na gokartach to też świetny sposób, aby podszkolić się nieco w prowadzeniu prawdziwego auta!

Zobacz też: http://www.gautama.pl/gokarty-na-pedaly-dla-doroslych/

Gokarty to nie tylko zabawa

Wiele osób ma prawo jazdy, ale aktywnie nie prowadzi samochodu. Inna grupa ludzi z kolei, obawia się wykonania kursu na prawo jazdy, ponieważ ma w głowie wiele obaw związanych z prowadzeniem samochodu, bariery, które nie pozwalają wykonać tego kroku naprzód. W tym przypadku oczywiście należy przepracować wiele kwestii w głowie i trenować jazdę samochodem, trening naprawdę czyni mistrza. Dla niektórych osób to trenowanie jazdy prawdziwym autem może wydać się stresujące, problematyczne, wywołujące ogromne blokady wewnętrzne, które tak naprawdę tylko utrudniają naukę prowadzenia samochodu. Wtedy z pomocą przychodzą gokarty, które w całkiem sporym stopniu ułatwiają obyć się z samochodem.

Wynika to stąd, że gokarty są tak naprawdę formą rozrywki, atrakcją. Jeżdżąc w gokarcie nie myślimy aż tak bardzo o umiejętności prowadzenia auta, jak w przypadku prawdziwego samochodu. W gokarcie skupiamy się na rozrywce, na miło spędzonym czasie. Dzięki temu uczymy się obycia z samochodem mimowolnie, nie jest to opatrzone stresem, więc wszystko przychodzi łatwiej. I oto w tym wszystkim chodzi. Później wsiadając do prawdziwego auta jesteśmy bardziej obeznani, mamy bardziej świadome ruchy, przestrzeń auta i prowadzenie go staje się umiejętnością naturalną.

Ćwicz z kimś

Oczywiście nauki jazdy autem nie można opierać na gokartach. Warto pójść sobie kilka razy na taką jazdę, ponieważ ona naprawdę oczy otwartości, ale mimo wszystko należy skupić się na prowadzeniu prawdziwego samochodu. Jeśli osoba, która się uczy ma obawy wyjechać na bardziej lub mniej ruchliwą ulicę, wtedy warto pojeździć na dużych parkingach lub na ulicę wjechać z samego rana, gdy nie ma tego ruchu lub jest on minimalny. Najważniejsze, aby zachować regularność ćwiczeń, ponieważ wtedy najszybciej nabywamy takiej swobodnej umiejętności prowadzenia auta.

Przeczytaj też: http://www.magazyn-turysty.pl/co-warto-zobaczyc-w-grecji/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here