Hybrydy

Lakiery hybrydowe stały się odpowiedzią na rosnące wymagania kobiet co do trwałości kolorowego manicure. Dlaczego tak długo utrzymują się na paznokciach i co jeszcze kochają w nich Polki?

Hybryda – znaczy jakość

W technologii, w celu poszukiwania najnowszych rozwiązań celujących wprost w zaawansowane potrzeby konsumentów, coraz częściej wykorzystuje się hybrydy. Hybryda jest to po prostu połączenie dwóch, często pozornie niepasujących do siebie elementów. Manicure hybrydowy z użyciem specjalnego lakieru jest czymś w rodzaju połączenia trwałości tipsów z postacią zwykłego lakieru.

W stylizacji paznokci jest to jeden z najczęściej używanych sposobów do wykonania trwałego przez około 3-4 tygodnie manicure z różnymi zdobieniami lub bez nich. Nie jest on jednak sposobem na przedłużenie paznokci – do tego celu wykorzystuje się akryl lub żel. Posiadając specjalne lakiery hybrydowe, można osiągnąć fantastyczny efekt stylizacji na długi czas.

Dlaczego tak chętnie wybiera się hybrydy?

Paznokcie hybrydowe cieszą się zdecydowanie największym powodzeniem u kobiet, które chcą ubarwić swoje dłonie tak, aby kolor pozostał jak najdłużej. W przeciwieństwie do klasycznego lakieru lakiery hybrydowe utrzymują się nawet do 4 tygodni. Warunkiem jest jednak bardzo porządne przygotowanie płytki paznokcia do zabiegu i wykonanie go z niezwykłą starannością. Po tym czasie lakier nie powinien odpryskiwać – tworzą się jedynie coraz dłuższe i bardzo widoczne odrosty, które zwykle są sygnałem ku temu, by zmienić swoją stylizację na coś innego.

Coraz częściej dostępne są (również w popularnych drogeriach) kolekcje lakierów hybrydowych różnych marek, dostępnych dla przeciętnych użytkowniczek, a także akcesoria do manicure hybrydowego, takie jak choćby lampy UV. Dzięki coraz niższym cenom i wyższej dostępności hybryd nie trzeba co miesiąc zapisywać się do stylistki na nowe paznokcie – wystarczy nabyć odpowiedni zestaw i poświęcić kilka godzin na przećwiczenie domowego nakładania hybryd! To zdecydowanie oszczędza pieniądze oraz czas!

Czy nakładanie hybryd jest łatwe?

Jest to jeden z najłatwiejszych sposobów na stylizację paznokci. Jednak używając lakierów hybrydowych, można zarówno w warunkach domowych, jak i u stylistki wykonać jedynie trwały manicure na paznokciach naturalnej długości. Jest to opcja dla pań, które lubią krótki manicure lub mają tendencję do hodowania długich, ładnych paznokci, niewymagających przedłużania na akrylu lub żelu.

W celu wykonania hybrydy niezbędne jest dokładne przygotowanie płytki paznokcia, gdyż bezpośrednio na nią nakłada się specjalną bazę. Polega ono na dokładnym oczyszczeniu, wygładzeniu i odtłuszczeniu paznokcia. Dzięki temu lakiery hybrydowe przywierają do płytki bardzo dokładnie. Nawet delikatne zatłuszczenie ich powierzchni, na przykład poprzez dotknięcie opuszką palca, może spowodować, że lakier po wyschnięciu będzie się łuszczył. Jest to więc sposób łatwy, ale wymagający ogromnej staranności – lepiej więc domowy manicure hybrydowy wykonywać w wolnym czasie, gdy akurat ma się spokojniejszą głowę.

Dobre lakiery sprawią, że pokochasz kolorowe paznokcie!

Kobiety, które dotychczas nie lubiły malować paznokci, diametralnie zmieniają swoje upodobania, gdy tylko poznają hybrydy. Są one gwarantem tego, że po pomalowaniu paznokcie pozostaną idealnie gładkie i wyjątkowo twarde, po utwardzeniu przez odpowiedni czas w lampie UV. Można z nimi uprawiać sporty, myć naczynia, plewić ogródek – i nadal pozostaną piękne i zadbane. A wystarczy je przemalować raz w miesiącu!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here