In vitro z komórką dawczyni

In vitro z komórką dawczyni to procedura medyczna, umożliwiająca zajście w ciążę przez kobiety, które dotyka problem niepłodności związany z brakiem komórek jajowych lub produkcją pogorszonych komórek jajowych, które nie są zdolne do zapłodnienia.

In vitro z komórką dawczyni w klinice leczenia niepłodności

Procedura in vitro z komórkami dawczyni zawsze przeprowadzana jest w specjalistycznych klinikach niepłodności. Jest ona wieloetapowa i długotrwała. Większość renomowanych klinik zajmujących się problem niepłodności ma w swojej ofercie procedurę in vitro z kd. W wielu wypadkach programy obejmujące In vitro z komórką dawczyni gwarantują między innymi: określoną w umowie, minimalną liczbę otrzymywanych komórek jajowych oraz zarodków, specjalistyczny nadzór lekarski na każdym etapie przeprowadzanego procesu oraz wysokie wymogi medyczne i formalne konieczne do spełnienia przez potencjale dawczynie komórek jajkowych.

In vitro z komórką dawczyni – wymagania dla dawczyń

Warto wiedzieć, że dawstwo komórek jajowych wymaga nie tylko udokumentowanego dobrego zdrowia fizycznego oraz wysokiej płodności, ale również odpowiednich predyspozycji psychicznych. Wszystkie te elementy podlegają weryfikacji przed rozpoczęciem etapu stymulacji oraz pobrania komórek jajowych od dawczyni.

In vitro z komórką dawczyni – dla kogo?

Jak wspomniano powyżej, in vitro z komórkami dawczyni to procedura skierowana do kobiet, które z różnych przyczyn nie tylko nie mogą zajść w ciążę w sposób naturalny lub pozaustrojowy, z uwagi na brak lub produkcję komórek jajowych o niskiej jakości. Czynnikiem sprzyjającym obniżeniu płodności jest wiek pacjentki, ale należy podkreślić że problem ten może również dotykać również osoby w młodym wieku. Wśród wielu czynników wpływających na zły stan komórek jajowych wymienić należy między innymi: terapie onkologiczne, obciążenia genetyczne mogące wpłynąć na przebieg ciąży lub zdrowie dziecka oraz przedwczesne wygaśnięcie czynności jajników. Z in vitro z kd mogą skorzystać kobiety, które nie ukończyły pięćdziesiątego roku życia oraz mogą przestawić swoją udokumentowaną historię leczenia niepłodności w postaci ewentualnych poronień oraz nieudanych prób zapłodnienia pozaustrojowego. W tym przypadku szczególnej analizie poddaje się stwierdzony brak zarodków wysokiej jakości, trudności w implantacji lub nieprawidłowości związane z rozwojem zarodka w macicy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here