Internet w domu i poza nim.

Internet praktycznie zawładnął światem. Jest wszędzie ale też bez niego nie wyobrażamy sobie życia. Sprawdzenie rozkładu jazdy autobusów, zamówienie biletów na koncert czy kontakt ze znajomymi – dzięki Internetowi to wszystko mamy na wyciągniecie ręki i zajmuje nam niewiele czasu.
Z Internetem stykamy się wszędzie, czy to w pracy, domu, na uczelni czy nawet w środkach komunikacji miejskiej.
Wiele osób w Internecie widzi szanse na relaks i odpoczynek. Można obejrzeć filmy, animacje czy pograć w gry komputerowe ze znajomymi. Bardzo popularne są gry kooperacyjne w której wcielamy się w postać jednej z wielu postaci danej grupy i próbujemy z pozostałymi współgraczami pokonać przeciwników.
Ale sieć globalna to również setki czatów czy wideo konferencji. Ludzie logują się w tym wirtualnym świecie pragnąc poznać nowych, ciekawych ludzi. Nie rzadko drugą połówkę na całe życie. Od tego służą akurat serwisy randkowe.
Najczęściej jednak z Internetu korzystamy w domu. Czy to na laptopie, komputerze stacjonarnym, komórce czy nawet w nowoczesnych telewizorach. Właśnie one dzięki funkcjach Smart oferują nam przeglądanie Internetu, wysyłanie maili czy słuchanie muzyki i oglądanie filmów wprost na ekranie telewizora.
Aby jednak było to możliwe musimy posiadać urządzenie dzięki któremu sygnał internetowy będzie rozchodził się po całym domu. Do tego celu służy nam router bądź repeater, który tylko przedłuża zasięg naszej sieci wi-fi w domu.
Aby mieć sieć wifi w domu, musimy ją wcześniej skonfigurować. Można to zrobić podczas konfiguracji dostępu do Internetu bądź później jeśli chcemy na przykład zmienić hasło dostępowe do naszej sieci, nazwę bądź kanał na którym nasza sieć będzie działać.
Jak zmienić hasło wifi – jest to bardzo proste. Musimy zalogować się do urządzenia które je nadaje. Z reguły jest to właśnie router. Informacje dotyczące sposobu logowania znajduje się na naklejkę pod urządzeniem, bądź zawarta jest w instrukcji urządzenia. Pamiętajmy o zapisaniu sobie później zmienionego hasła ponieważ w razie jego braku będziemy musieli zresetować urządzenie do stanu fabrycznego i zacząć konfigurację na nowo.

www.tubator.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here