Jak przetrwać kaca?

Fatalne samopoczucie z rana to zazwyczaj nie wina twardego materaca, a wydarzeń poprzedniego wieczora. Kac to stan bardzo często spotykany, choć bardzo nielubiany. I nic w tym dziwnego, ponieważ każdy lubi długie i szalone imprezy w świetnym towarzystwie, jednak raczej nikt nie przepada za uczuciem zmęczenia, bólem głowy, nudnościami i ogólnym poczuciem rozbicia. W szczególnych przypadkach kac potrafi męczyć nas nie tylko rano, ale nawet przez cały dzień. Oczywiście wiąże się to z brakiem produktywności i chęci do zrobienia czegokolwiek. Tak więc jak sobie z tym poradzić i nie zmarnować kolejnego dnia? Co dobre na kaca?

Oczywistą sprawą jest poranny prysznic. Jest to rzecz absolutnie niezbędna, jeśli chcemy wrócić do żywych. Pomaga on „zmyć” uczucie ogólnego zmęczenia oraz orzeźwia po ciężkiej nocy. Warto stosować na przemian ciepłą i chłodną wodę, ponieważ pobudza to układ krążenia.
Po prysznicu pora na śniadanie. Z tym bywa różnie, ponieważ zgodnie z popularnym powiedzeniem, śniadanie na kacu jest jak przeszczep: przyjmie się lub nie. Jednak niezależnie od samopoczucia musimy spróbować coś zjeść. Może być to znana i lubiana jajecznica z boczkiem, jajko na miękko lub zwykła kanapka. Tak naprawdę ważne jest aby zjeść cokolwiek, ponieważ jeśli tego nie zrobimy i zostawimy organizm bez paliwa, kac będzie nas męczył o wiele dłużej.
Na koniec element najbardziej kluczowy: nawadnianie.
Alkohol powoduje znaczne utraty wody z organizmu, dlatego chcąc przywrócić prawidłowe samopoczucie musimy dostarczyć mu odpowiedniej ilości płynów. Dobrym rozwiązaniem będą tutaj soki, które podnoszą również poziom cukru, izotoniki oraz oczywiście woda.

www.nagrodobiorcy.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here