Ameryka Południowa to jeden z nieodkrytych do końca kontynentów i dlatego wciąż fascynuje zapalonych podróżników łaknących przygód. Nie oznacza to jednak, że nie może być ona miejscem, do którego udają się europejscy turyści, którzy chcą spędzić swój urlop w innym kraju, przy okazji poznając najciekawsze aspekty jego kultury. Jednym z takich krajów jest Chile. Wycieczki w region dawnego Imperium Inków bowiem są świetnym rozwiązaniem dla wszystkich tych, którzy chcą przede wszystkim odpocząć. Ze względu jednak na znaczą odległość tego państwa od Europy oraz odmienność klimatyczną, przyrodniczą i kulturową trzeba się do nich odpowiednio przygotować.

Jakie dokumenty zabrać ze sobą podczas wycieczki do Chile?

Najważniejszy dokument podczas podróży do każdego państwa Ameryki Południowej jest oczywiście paszport. Bez niego bowiem ochrona lotniska może nie puścić zagranicznych turystów na teren kraju. Paszport musi być ważny przez 6 miesięcy od daty przyjazdu do Chile. Wycieczki turystyczne, które trwają krócej niż 90 dni, przez rząd państwa nie są uznawane za wyjątkowo ważne, dlatego turyści nie mają obowiązku wyrabiania sobie wiz.

Niezmiernie istotna jest także kwestia ubezpieczenia. W razie nieszczęśliwych wypadków czy nawet konieczności skorzystania z podstawowej opieki medycznej zabezpieczenie finansowe oraz pomoc konsultantów może okazać się nie do przecenienia.

Szczepić się czy nie szczepić?

Według oficjalnych zaleceń Ministerstw Zdrowia przed wyjazdem do Chile dobrze jest zaszczepić się przed WZW A oraz B, tężcem i błonicą, durem brzusznym oraz żółtą febrą, nie ma jednak obowiązku wykonania tych szczepień.

W kwestii profilaktyki warto pamiętać jeszcze o tym, że podczas wycieczki do Chile przez zdecydowaną większość czasu będziemy znajdować się na wysokości powyżej 3000 m.n.p.m., co nie jest typowe dla organizmu przeciętnego Polaka, dlatego już przed wyjazdem warto skonsultować się w tej kwestii z lekarzem, a także poprawić swoją kondycję, a w walizce zabrać ze sobą apteczkę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here