Jak skutecznie wyjść z długów?

Nie możesz spać po nocach, ponieważ zdajesz sobie sprawę, że suma Twoich długów osiągnęła wartość praktycznie nierealną do spłacenia? Na szczęście nie ma rzeczy niemożliwych. Istnieje kilka skutecznych sposobów, które pomagają osobom zadłużonym osiągnąć sukces poprzez pozbycie się nieustannie rosnących należności.

Porada 1: rozważ opcję kredytu konsolidacyjnego

Wiele osób zadaje sobie pytanie, jak stopniowo wyjść z długów, żeby przez cały czas nadal być w stanie w miarę normalnie funkcjonować. Chodzi tutaj o pozbycie się należności bez konieczności pracy po osiemnaście godzin dziennie oraz bez obowiązku życia o chlebie i wodzie. Najłatwiejszym sposobem na uregulowanie dużej liczby zadłużeń, których kwoty nieustannie rosną z powodu naliczanych odsetek, jest ubieganie się o kredyt konsolidacyjny. Czym jest wspomniana pożyczka? Kredyt konsolidacyjny umożliwia natychmiastową spłatę wszystkich zadłużeń, zobowiązań, czy opłat ratalnych. Ich miejsce zajmie natomiast jedna rata kredytu konsolidacyjnego. Dzięki wydłużeniu okresu kredytowania możliwe będzie uregulowanie kredytu w dogodnych ratach, które zazwyczaj zostają rozłożone na kilka, a nawet kilkanaście lat. Co prawda wiąże się to z koniecznością wieloletniego spłacania należności, jednak dla wielu osób kredyt konsolidacyjny pozostaje najbezpieczniejszą formą pozbycia się problemów finansowych.

Ekspert Kredytowy z firmy Habza Finanse – radzi, aby zastanowić się nad możliwością konsolidacji kredytem bankowym. W tym celu dobrze rozpocząć od znalezienia sprawdzonej firmy specjalizującej się w oddłużaniu. Warto wiedzieć także o tym, że to nie jedyna możliwość. Instytucje pozabankowe również ofwerują pomoc w takich sytuacjach i w swojej ofercie mają pożyczkę konsolidacyjną. Oczywiście są plusy i minusy. Kredyt konsolidacyjny w banku będzie wymagał od nas większego zaangażowania, formalności i dokumentów. Jest to jednak tańsze rozwiązanie, aniżeli pożyczka konsolidacyjna w instytucji pozabankowej. Jednak ta może być ratunkiem dla osób nie posiadających zdolności kredytowej.

Porada 2: zatrzymaj spiralę zadłużenia

Długi nie do spłacenia biorą się między innymi z faktu, że nałożone odsetki i opłaty karne wzrastają do tak ogromnych kwot, że nawet częściowe i stopniowe spłacanie zadłużeń nie powoduje, że kwoty zobowiązań maleją. W celu zatrzymania spirali zadłużenia najlepiej jest jak najszybciej spłacić pożyczki, które posiadają najwyższe oprocentowanie. W niektórych przypadkach warto odłożyć poczucie wstydu na bok i poprosić o pomoc najbliższych, ponieważ bardzo możliwe, że pożyczą nam oni pieniądze na spłatę nieustannie rosnących zadłużeń bez dodatkowych opłat oraz innego rodzaju roszczeń.

Porada 3: zaciskanie pasa!

Chociaż dla wielu osób stanowi najtrudniejsze rozwiązanie, to jednak pozwala znacząco zmniejszyć zadłużenie. Nie chodzi tu bynajmniej o głodowanie lub jedzenie marnej jakości produktów, ponieważ wiadomo, że zdrowie powinno zawsze stać na pierwszym miejscu. Warto jednak zastanowić się, czy pieniądze, które wciąż wydajemy na rozrywkę lub inne przyjemności, nie powinny zostać przeznaczone na spłatę zadłużenia. Wiele osób, które popadły w zadłużenie, nadal żyje rozrzutnie, ponieważ nie potrafią zmienić przyjętego stylu życia. Wychodzenie z długów niemal zawsze wymaga znaczącego ograniczenia wydatków, ponieważ część uzyskanego przychodu musi zostać przeznaczona na spłatę kredytów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here