Jak wydłużyć czas pracy na baterii laptopa

Laptopy i tablety stały się podstawą życia zawodowego i towarzyskiego wielu osób, a obecnie są całkowicie niezbędne dla wielu mobilnych pracowników i osób dojeżdżających do pracy. Jednak niezależnie od rozwoju technologicznego w laptopach, jedną rzeczą, która wydaje się być nieuchronna i nieunikniona jest malejąca żywotność baterii.

Pamiętaj wyłączyć Wi-Fi, gdy nie jest używany

Chociaż większość zastosowań laptopa będzie prawdopodobnie wymagać dostępu do Internetu, istnieje możliwość wyłączenia funkcji Wi-Fi, gdy nie jest on używany. Karta Wi-Fi pobiera dużo energii z baterii, więc wyłączenie jej, gdy jesteś gdzieś, gdzie nie ma zasięgu, może zaoszczędzić znaczną część czasu pracy baterii. Więcej o Wi-Fi przeczytasz na https://techpolska.pl/ 

Aby to zrobić, często istnieje funkcja skrótu klawiszowego na klawiaturze, ale jeśli nie, można to zrobić poprzez dostęp do ustawień poprzez menu start, wybierając „Sieć i Internet”, a następnie kartę Wi-Fi, które mogą być po prostu wyłączone. Można to powtórzyć z adapterem Bluetooth, który również można wyłączyć poprzez dostęp do sekcji „Urządzenia” na stronie głównej ustawień.

Przyciemnij podświetlenie

Jasność ekranu jest jednym z najważniejszych czynników, które mogą wpływać na żywotność baterii. Jak donosi https://techpolska.pl/ , podświetlenie pozwala wyraźnie zobaczyć kolory na wyświetlaczu LCD lub LED i choć jest znacznie lepsze niż kiedyś, nadal zużywa znaczną ilość energii. Przyciemnienie podświetlenia jest łatwe do zrobienia i powinno oszczędzić znaczną ilość baterii.

Prostym sposobem na dostosowanie tego jest użycie skrótu klawiaturowego, który jest dostępny w większości laptopów (zwykle przycisk Fn, plus jeden z klawiszy numerycznych F w górnym rzędzie) lub przejście do ustawień systemowych poprzez przycisk startowy, wybranie „System”, a następnie dostosowanie jasności na skali odpowiednio w zakładce „Urządzenia”.

Używaj swojej baterii, gdy jest już naładowana!

Wiele osób lubi trzymać swoją baterię laptopa na stałym ładowaniu, chyba że używają go w podróży. Może to być szkodliwe dla długowieczności baterii. Niektóre laptopy posiadają funkcję dbania o baterię, aby uniknąć tego problemu poprzez zapobieganie pełnemu naładowaniu baterii, ale najlepszą praktyką jest uruchomienie baterii przed jej naładowaniem, aby zwiększyć jej żywotność.

Odłącz wszelkie niepotrzebne urządzenia peryferyjne

Każdy proces uruchamiany na laptopie wymaga baterii do zasilania funkcji. Proste, uśpione elementy, takie jak nieużywana płyta w napędzie, zewnętrzny mikrofon lub podłączony port USB, wpływają na wydajność baterii, dlatego ich usunięcie, gdy nie są używane, będzie niezwykle korzystne.

Zarządzaj swoimi aplikacjami i programami

Jest mnóstwo ludzi, którzy są winni posiadania niezliczonej ilości otwartych kart internetowych w swojej przeglądarce. Podczas gdy jest to imponujący wyczyn dla twojego laptopa, aby utrzymać wszystkie te strony, więcej energii jest wymagane od baterii, aby utrzymać te aplikacje działające. Po prostu zamykając wszelkie nieużywane karty nie tylko przyspieszy laptopa, ale przedłuży jego czas pracy, jak również.

Tak samo jest w przypadku uruchamiania wielu programów jednocześnie. Nie ma nic złego w robieniu tego, ale gdy nie używasz już określonego programu lub oprogramowania, dobrą praktyką jest ich zamknięcie, dopóki nie będą potrzebne ponownie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here