Zima to dla wielu dzieci ulubiona pora roku, nie ma co się dziwić – śnieg to dla nich prawdziwa atrakcja, dodatkowo takie zabawy, jak jazda na łyżwach, sankach czy lepienie bałwana sprawiają im ogromną frajdę. Musimy wtedy szczególnie myśleć o odpowiednim ubraniu, które przede wszystkim skutecznie ochroni malucha przez przemoknięciem, w szczególności kurtka. Na co więc warto zwrócić uwagę przy jej kupnie?

Jaka powinna być dziecięca kurtka zimowa?

Musimy tutaj wziąć pod uwagę to, że dzieci dosyć szybko rosną, dlatego może zdarzyć się taka sytuacja, że kurtka będzie noszona wyłącznie przez jeden sezon. Nie znaczy to, że należy jak najbardziej oszczędzać, ponieważ tanie kurtki to tak zwane „przejściówki”, nie posiadające dodatkowych zapięć, ociepleń i innych przydatnych funkcji.

Ponadto dziecięca kurtka zimowa musi posiadać następujące cechy:

  • Nie powinna być w jasnym kolorze, jak dobrze wiemy dzieci są bardzo ruchliwe i nie ciężko im o przewrócenie się czy ubrudzenie kurtki w inny sposób. Wybierając ubranie w ciemnym kolorze unikniemy częstego prania, co w przypadku kurtek jest dosyć uciążliwe, ze względu na długi czas schnięcia.
  • Musi być jak najbardziej funkcjonalna. Niestety większość kurtek cechuje się bardziej wyglądem, niż praktycznością, co często prowadzi do problemu – dzieci płaczą, że kurtka im się podoba, a rodzice nie chcą kupić, ponieważ nie uchroni ich przed mrozem i śniegiem.
  • Powinna mieć wygodne zapięcia, dzięki którym maluch samodzielnie będzie w stanie ją zapiąć i rozpiąć.
  • Musi cechować się odpowiednią długością, jest to bardzo ważne aby dziecko nie miało pleców i brzucha na wierzchu, co często się zdarza jak maluchy szaleją na dworze. Kurtka powinna sięgać za pośladki, w ten sposób zapewnimy dziecku większą ilość ciepła.
  • Rękawy kurtki muszą być dłuższe i najlepiej gdyby posiadały ściągacze, które uniemożliwią dostanie się śniegu przy zabawie.
  • Nie zapominajmy również o kapturze – to obowiązkowy element dziecięcej kurtki zimowej. W razie zamieci śnieżnej ochroni malucha przez zmarznięciem i silnym wiatrem, musi być on odpowiednio duży, aby dziecko swobodnie mogło go założyć i zapiąć.

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę?

Upewnijmy się, że wybrana przez nas zimowa kurtka dziecięca posiada dodatkowe ocieplenie, które zapewni ciepło naszemu maluchowi. Pamiętajmy, że zwykła podszewka nie wystarczy, solidna kurtka zimowa zazwyczaj  wypełniona jest puchem, który posiada świetne właściwości izolacyjne. Tańszą opcją jest wypełnienie z włókien syntetycznych.

Zwróćmy uwagę na to, czy ubranie wykonane jest z nieprzemakalnego materiału, który gwarantuje dziecku komfortowy pobyt na dworze i powrót do domu. Nie ma nic gorszego jak przemoczone ubranie – to najkrótsza droga do przeziębienia. Należy też wiedzieć, że porządne produkty dają nawet gwarancję na swój nieprzemakalny materiał, który w razie potrzeby możemy oddać do reklamacji.

Pamiętajmy także o komforcie naszego dziecka – kurtka nie może drażnić skóry dziecka, nie powinna być ani zbyt dopasowana, ani za luźna, zdecydujmy się na przyjemny w dotyku materiał, który z pewnością zwiększy komfort malucha. To nasze dziecko będzie ją nosiło, dlatego też musi mieć możliwość wyboru. Nie stawiajmy jednak nigdy estetyki i wyglądu kurtki ponad funkcjonalność i wysoką jakość.

Niektóre modele są na tyle praktyczne, że posiadają odpinaną ocieplaną podszewkę, dzięki czemu możemy zagwarantować dziecku także kurtkę na wiosnę. W końcu ma ona chronić nie tylko przed śniegiem i mrozem, ale także pozostałymi niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi.

Przyjrzyjmy się także zapięciu kurtki w okolicy szyi – powinno kończyć się jak najwyżej, żeby właściwie ochronić szyję dziecka, dobrze jeśli posiada dodatkowy kawałek materiału, który odpowiada za blokowanie suwaka od góry i uniemożliwienie przycięcia delikatnej skóry.

Dobrze, jeśli kurtka naszego dziecka będzie posiadała kieszenie na zapięcia – maluchy często chowają w nich różne rzeczy, a przy intensywnych zabawach w śniegu mogą zgubić niektóre z nich. By przed tym ich ustrzec, zafundujmy im kieszenie na zamek lub zatrzaski.

Gdzie ją kupić i za ile?

Pamiętajmy, by na zakupy wybrać się do porządnego sklepu, w którym znajdziemy produkty wyłącznie wysokiej jakości. Tylko taka kurtka zapewni naszemu dziecku ciepło, komfort, a także bezpieczeństwo.

Możemy również skorzystać z opcji zakupów internetowych. W jaki sposób? Nie tylko istnieje możliwość znalezienia wymarzonej i funkcjonalnej kurtki w sklepie internetowym, ale często możemy znaleźć wybrany przez nas model w sklepie, który w internecie jest znacznie tańszy – w ten sposób możemy oszczędzić sporo pieniędzy.

W zależności od wieku, porządna kurtka zimowa dla dzieci może kosztować średnio 200 złotych, nie warto oszczędzać na tej części garderoby, ponieważ solidną i funkcjonalną kurtką zapewnimy maluchowi zdrowie i szczęście. Pamiętajmy przy tym o najważniejszych cechach, które powinna posiadać i dzięki którym nasze dziecko będzie mogło szaleć w śniegu bez obawy, że przemoknie, zmarznie lub przeziębi się.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here