Jaki biznes?

W dzisiejszych czasach mamy do wyboru szereg form zatrudnienia. Możemy pracować na umowie o pracę, umowie zleceniu, umowie o działo, kontrakcie menadżerskim, etc. Nie wszystkim jednak pasuje pracowanie dla innej osoby. Jeśli pracujesz dla kogoś, realizujesz jego marzenia.

Wielu osobom marzy się założenie własnej działalności. Pojawia się więc pytanie, jaki biznes należy założyć by być zadowolonym. Pytanie to jest bardzo wielowymiarowe. Spróbuję odpowiedzieć na nie z kilku stron.

Przede wszystkim powinieneś robić coś co lubisz. Jeśli nienawidzisz pracy na świeżym powietrzu, to prawdopodobnie powinieneś darować sobie kształtowanie terenów zielonych. Z drugiej strony, jeśli nie potrafisz wysiedzieć przy biurku, nie próbuj zostać samodzielnym księgowym. Innymi słowami, znajdź sobie biznes, który pasuje do Twojego charakteru i tego, w jaki sposób chciałbyś pracować.

Kolejnym ważnym aspektem jest wybranie czegoś co potrafimy robić. Zakładam, że uczenie się nowej umiejętności odpada zupełnie. Powiada się, że należy spędzić dziesięć tysięcy godzin by stać się w czymś ekspertem. Pomyśl, co już teraz potrafisz robić i jaki biznes z tego możesz zrobić.

Przykładowo, czy potrafisz robić dobre zdjęcia? Być może uda Ci się wkręcić do fotografowania jakiejś małej imprezy, a czasem będziesz mógł fotografować wesela. Masz smykałkę do podatków, może zajmij się doradztwem. Na pewno jest coś co potrafisz już teraz.

Dzisiaj bardzo popularne są biznesy prowadzone online. Nie tylko umożliwiają one dużą elastyczność co do godzin pracy, ale także pozwalają pracować z dowolnego miejsca na świecie, o ile mamy tam dostęp do Internetu.

Zakładając biznes należy też pamiętać, że pierwsze poważne pieniądze przyjdą dopiero po dłuższym czasie. Należy się na to przygotować. Zabezpieczyć się finansowo, utworzyć poduszkę na niepodziewane wydatki. Musimy mieć z czego płacić ZUS, etc.

Jaki biznes natomiast przyniesie najwięcej pieniędzy? Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Na pewno dużo można zarobić na pośrednictwie finansowym, choć należy pamiętać, że nie jest to najłatwiejsza praca. Poza zainwestowaniem w biuro oraz jego wyposażenia musimy znaleźć jeszcze klientów. Wówczas, jeśli sprzedamy im jakiś produkt finansowy, otrzymamy za to prowizję, często naprawdę bardzo sowitą.

Jeśli chcemy pracować z domu, warto rozważyć np. sprzedaż na Allegro lub innym portalu z ogłoszeniami. Może uda nam się znaleźć produkt, które wciąż mało, a my możemy go kupić w dobrej cenie. Pamiętajmy jednak, że być może staniemy w szranki z dużym sklepem, który będzie w stanie obniżać ceny tak długo aż my zrezygnujemy.

Prowadzenie biznesu to poważna sprawa, nie ma co miesiąc wypłaty, o ile sami na nią nie zapracujemy. Musimy płacić ZUS, nawet jeśli nic nie zarabiamy. Nikt nas nie wyciągnie za uszy jeśli będzie nam słabo szło, po prostu zbankrutujemy. Dobrym pomysłem jest sprawdzenie koncepcji na biznes po godzinach pracy. Robimy sobie bazę klientów, z którą wystartujemy jak zdecydujemy się uruchomić biznes na cały etat.

www.batfinanse.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here