Jazda na nartach

Jazda na nartach to fantastyczny zimowy sport. Jest to typowa rozrywka bogatych ludzi ze środowiska lekarskiego czy prawniczego, ale również ludzi z klasy średniej, którzy lubią także zimą zażyć trochę ruchu na świeżym powietrzu. Jest to sport, który jest idealny dla początkujących, ale także i dla zaawansowanych. Dla każdego coś dobrego. Każdy wybierze sobie srok pod swoje umiejętności, jak i styl jazdy. I każdemu pozwoli spalić kalorie oraz podnieść poziom adrenaliny.

Na narty można wybrać się zarówno w Polsce, ale warto także sprawdzić stoki za granicami naszego państwa. Szczególnie interesujące mogą się wydawać stoki w Alpach, ale zostawmy to osobom zaawansowanym.

Aby jeździć na nartach lepiej warto mieć silne mięśnie nóg. Przed samym wyjazdem na narty warto przygotować się fizycznie poprzez robienie przysiadów, wyroków czy tak zwanych sit walk, czyli po polsku krzesełka.

Jeżeli jesteśmy początkujący, to nie przejmujmy się tym, że nie mamy sprzętu narciarskiego. Narty, kijki czy kask można z łatwością wypożyczyć. Jeżeli chodzi o strój to nie przejmuj się, na pierwsze jazdy nie ma co inwestować w drogie stroje, jeżeli nie wiesz czy ten sport ci się spodoba.

Jak jeździć na nartach?
Jeżeli już się przygotowała zarówno psychicznie jak i fizycznie oraz kupiłeś strój to czas wyjść na stok. Jeżeli boisz się sam zacząć jeździć to warto zainwestować i wziąć chociaż na godzinę nauki jazdy z instruktorem narciarstwa. Jeżeli to jest twój pierwszy raz to możesz wejść na stok zamiast korzystać z wyciągu.

Początkowo zapewne będziesz jeździł pługiem lub na jodełkę. Staraj się nie jeździć na krechę, czyli na prosto w dół stoku. Jest to bardzo niebezpieczne. Stwarzasz w ten sposób zagrożenie dla siebie i dla innych, ponieważ nie masz wtedy kontroli nad swoją jazda. Jeździj slalomem, ponieważ wtedy jeździsz wolnej. Jeżeli chcesz skręcić to wykorzystaj swój ciężar ciała. To podstawowa technika jazdy. Później jazda z nartami ustawionymi równolegle nie sprawi ci większego problemu. Pochylając się na nartach do przodu.

www.malamama.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here