Karmienie piersią jest czynnością, podczas której między mamą a dzieckiem buduje się niezwykle silna więź. Dlatego właśnie sięgamy po różnego rodzaju przydatne akcesoria, dzięki którym karmienie piersią staje się łatwiejsze i przyjemniejsze, a dziecko może czuć się w pełni swobodnie.

Poduszka do karmienia

To niezwykle popularny zakup młodych rodziców w ostatnich latach i nie ma co się dziwić – dzięki niej możemy uniknąć kolek oraz licznych infekcji u dziecka, a także zapobiegniemy bólom kręgosłupa. Co więcej, poduszka umożliwia nam karmienie piersią w wygodnej dla nas pozycji.

Do wyboru mamy poduszkę klasyczną oraz niestandardową. Klasyczna cieszy się większym powodzeniem. Dostępne są wersje w kształcie litery U, C lub nerki i jest charakterystycznie wygięta. By ją użyć musimy owinąć nią talię i umieścić na niej malucha, dzięki czemu będzie ssało mleko w wygodnej pozycji, a my nie przeciążamy ramion.

Poduszka ta może również służyć jako leżaczek, często dziecko bardzo przyzwyczaja się do niej i jest również sposobem na uspokojenie go. Nocą natomiast możemy używać je jako poduszkę ciążową, która pozwoli wyspać nam się w odpowiedniej pozycji.

Dobrze, jeśli wykonana jest z bawełnianej tkaniny, zadbajmy także o jej wypełnienie, by była bezpieczna zarówno dla dziecka jak i dla matki. Powinna być właściwie wyprofilowana i dopasowana do ciała, by całkowicie mogła pełnić swoją funkcję. Profesjonalna poduszka dobrej jakości powinna kosztować około 100 złotych.

Wygodny i praktyczny laktator

Laktator przyda się także w sytuacjach, kiedy z początku karmienie piersią jest dla kobiety trudnością, spowodowaną niedoborem pokarmu, zapaleniem piersi lub poranionymi brodawkami. Dzisiejszy rynek oferuje bardzo duży wybór urządzeń. Musimy kierować się przede wszystkim wygodą, aby pokarm z łatwością dało się odciągnąć i nie sprawiałoby to problemów kobiecie.

Jest to urządzenie, dzięki któremu z łatwością odciągniemy pokarm z piersi. Szczególnie sprawdzi się u kobiet, które muszą na pewien czas rozstać się z dzieckiem lub wracają do pracy, dzięki czemu zapewniają dziecku odpowiednią ilość pokarmu podczas ich nieobecności. Laktator przyda się także w sytuacjach, kiedy z początku karmienie piersią jest dla kobiety trudnością, spowodowaną niedoborem pokarmu, zapaleniem piersi lub poranionymi brodawkami.

Najlepiej sprawdzają się laktatory elektryczne, które w szybki i łatwy sposób pozwolą nam odciągnąć mleko –  nie wymaga to od nas żadnego wysiłku, większość modeli posiada regulację ssania. Jest jednak droższą opcją – ceny laktatorów elektrycznych sięgają nawet 400 złotych.

Drugą opcją jest laktator ręczny, idealnie sprawdzi się w sytuacjach okazjonalnego odciągania pokarmu lub wtedy, gdy nie możemy hałasować oraz nie planujemy powrotu do pracy w najbliższym czasie.

Ten rodzaj laktatora przyda się szczególnie w początkowej fazie karmienia, kiedy występuje tak zwany nawał mleczny. Jest o wiele tańszy od laktatora elektrycznego – kosztuje około 80 złotych, cicho pracuje, a największą zaletą jest możliwość użycia go w każdym miejscu, ponieważ nie wymaga zasilania

Dzięki tym akcesoriom karmienie piersią stanie się prawdziwą przyjemnością zarówno dla dziecka, jak i dla mamy. Pamiętajmy, że najważniejszy jest komfort, bezpieczeństwo oraz bliskość, która nawiązuje się między nimi.

Butelka antykolkowa, czyli ulga dla malucha i rodziców

Uciążliwe kolki zdarzają się niemal u każdego niemowlęcia, jest to bardzo trudny okres nie tylko dla dziecka, ale również dla rodziców, którzy bardzo to przeżywają i chcą za wszelką cenę pomóc swojemu dziecku. Rozwiązaniem, które pomoże nam uporać się z tą ciężką sytuacją są butelki antykolkowe

Oto najpopularniejsze cechy butelek antykolkowych:

  • Butelki antykolkowe pomagają zminimalizować ilość połykanego powietrza przez dziecko, przez co objawy kolki znacznie zmniejszają się, a komfort życia dziecka podwyższa się.
  • Są one jednak droższe od tradycyjnych butelek – mogą kosztować nawet 50 złotych.
  • Nie dają nam również gwarancji, że pomogą dziecku w walce z kolkami.
  • Wielu rodziców narzeka na brak możliwości swobodnego i dokładnego wymycia butelki przez jej nietypowy kształt, co może niekorzystnie wpłynąć na zdrowie malucha.
  • Jeśli nasze dziecko każdego wieczoru cierpi z powodu bólów brzuszka warto jednak zaryzykować, może ona zmniejszyć częstotliwość oraz intensywność kolek u malucha.
  • Nie warto kupować na zapas butelki, jeśli dziecku nie dokuczają kolki, wcale nie muszą się u niego pojawić.

Akcesoria dla mamy

Każda młoda mama powinna posiadać odpowiednią bieliznę do karmienia. Dobrze dobrany biustonosz nie tylko da wygodę kobiecie ale również maluchowi, dzięki czemu czynność ta stanie się jeszcze bardziej komfortowa. Pamiętajmy jednak o wyborze produktu wyłącznie wysokiej jakości.

Ponadto, oprócz bielizny powinny znaleźć się w domu również wkładki laktacyjne, które pomogą kobiecie w utrzymaniu higieny przy wyciekaniu pokarmu z piersi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here