Laser frakcyjny – sposób na blizny

0
1246

Laser frakcyjny to doskonałe rozwiązanie dla każdego, komu zależy na szybkich efektach. To nowoczesne osiągnięcie techniki laserowej. W przeciwieństwie do innych laserów, jakie były stosowane do tej pory laser frakcyjny co2 nie naświetla i nie odparowuje powierzchni skóry, aczkolwiek „dziurkuje” ją, dzięki temu zabieg jest o wiele bardziej skuteczniejszy i można cieszyć się z efektów już po 4-5 tygodniach.

Dla kogo laser frakcyjny co2?

Laser frakcyjny ma bardzo szerokie zastosowanie, warto go stosować w przypadku blizn potrądzikowych, ale nie tylko. Będzie odpowiedni również na blizny posłoneczne, poparzenia słoneczne, przebarwienia skórne. Można zastosować go, gdy chcemy się pozbyć pierwszych zmarszczek, laser bardzo dobrze radzi sobie z małymi i średnimi zmarszczkami skutecznie je spłycając. Jest to także doskonała opcja dla każdego, kto chce nieco odmłodzić skórę, poprawić jej kondycję.

Jakie są przeciwwskazania?

Zabiegi laserowe nie są wskazane dla osób, które mają choroby skór na przykład łuszczycę, bielactwo, skłonności do opryszczki. Nie są polecane także osobom, które karmią piersią, kobietom w ciąży, w krótkim czasie po operacji chirurgicznej itp. Lekarz na pierwsze konsultacji ocenia stan skóry i proponuje najlepsze rozwiązanie. Czasami laser nie jest najlepszą opcją.

Czy to jest bolesny zabieg?

Zabiegi z wykorzystaniem lasera frakcyjnego nie należą do bolesnych, aczkolwiek można odczuwać nieprzyjemne mrowienie. Dużo zależy od dawki energii, jaką przyjmujemy podczas zabiegu. Niekiedy trzeba zdecydować się na znieczulenie, wówczas lekarz podaje maść znieczulającą.

Efekty zabiegu

Po zabiegu może pozostać opuchlizna bądź zaczerwienienie, które utrzymują się do 5 dni. Po 4-5 tygodniach od zabiegu można zobaczyc ostateczne efekty, choć już po kilku dniach widać, ze skóra jest w dużo lepszej kondycji. Warto zdecydować się na takie rozwiązanie, bo laser jest bardzo skuteczny i można naparwdę odmłodzić się o kilka lat. To dobra opcja dla osób, które mają mało estetyczne blizny różnego rodzaju i nie wiedzą, jak się ich pozbyć. To doskonałe alternatywa dla różnyego rodzaju maści czy kremów, zabieg nie jest tani, ale skuteczny i warto zdecydować się na taką inwestycję. Zabiegi medycyny estetycznej są skuteczne.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Dermokliniki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here