Manekiny krawieckie i sklepowe – sprawdź i wybierz!

Manekiny można spotkać tak na witrynach, we wnętrzach sklepów jak i w pracowniach krawieckich. Mowa tu nie tylko o dużych punktach usługowych, ale również przestrzeniach prywatnych. Poniżej przyjrzymy się temu zagadnieniu.

Manekiny krawieckie – dostępne rodzaje

Jak się okazuje manekin manekinowi nie równy. W punktach zajmujących się ich dystrybucją, a także w internecie można znaleźć kilka wariantów. Niewątpliwie najpopularniejszymi są te styropianowe, drewniane oraz regulowane. Właśnie dlatego to właśnie im się przyjrzymy. Pierwsza opcja, czyli kukły wykonane ze styropianu są najbardziej rozchwytywane. Warunkowane jest to głównie ich ceną, ponieważ jest to model za którego trzeba uiścić najmniejsza opłatę. Niestety przy bardzo częstym użytkowaniu manekin może dość szybko zacząć się niszczyć. Na drugim miejscu znajdują się manekiny drewniane, a na trzecim te regulowane. Jak sama nazwa wskazuje tylko te ostatnie potrafią przybierać różne rozmiary. Niestety ich przeciwnicy twierdzą, że przy zmianie gabarytów w manekinie powstają szpary, które wpływają na nieestetyczne układanie się aktualnie obrabianego materiału. Z kolei manekiny drewniane uznawane są za bardzo prestiżowe, a także trwałe. Podsumowując do domowej pracowni z pewnością wystarczający okaże się manekin styropianowy. Do tej gdzie jest bardzo często wykorzystywany lepiej kupić drewniany lub regulowany.

Manekiny sklepowe – warianty

Manekiny sklepowe tak jak krawieckie dzielą się na kilka typów. Różnice między nimi polegają nie tylko na materiale, z którego są wykonane, ale także ich wyglądzie. Jeśli chodzi o ten pierwszy to zdecydowanie dominuje włókno szklane i polistyren. Znacznie mniej popularne są rozwiązania wykonane z drewna, szkła, papieru, czy pleksi. Z kolei wygląd wizualny może być jak najbardziej zbliżony do człowieka jak i abstrakcyjny. Bardzo ważną kwestią jest to, że danego manekina można prawie dowolnie modyfikować. Służą do tego wszelkiego rodzaju naklejki jak i peruki. Przyjrzeć się im można między innymi w sklepach internetowych takich jak https://sklep.moremannequins.pl/. W takich miejscach można znaleźć nie tylko manekiny całopostaciowe. Dostępne są również torsy, które świetnie sprawdzają się we wnętrzach sklepów jak i ekspozytory. Te ostatnie wykorzystuje się głównie do ekspozycji biżuterii, choć nie tylko. Za ich pośrednictwem można przedstawić także dodatki typu: okulary przeciwsłoneczne, gogle narciarskie, kapelusze, czapki, kaski, czy też szale i apaszki. Takie ekspozytory z powodzeniem można ustawiać na witrynach. Warto zadbać jedynie o jakieś podwyższenie, by były dobrze widoczne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here