Metody dbania o brodę

Ostatnimi czasy pojawiła się moda na posiadanie brody przez mężczyzn. I nie chodzi tu jedynie o niewielki zarost ale o długą brodę, która niejednokrotnie sięga swą długością klatki piersiowej. Wielu osobom taka moda bardzo pasuje, dlatego też podejmują decyzję o tym, aby zapuścić brodę i zostać modowym drwalem.

Przycinanie brody – jak często?

Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna. Otóż wszystko zależy od tego, jak szybko danemu mężczyźnie broda odrasta. Jest grupa mężczyzn, której broda odrasta w takim tempie, że muszą przycinać jak co najmniej raz w tygodniu. Z kolei drugą grupę tworzą mężczyźni, którym broda odrasta bardzo powoli, w związku z czym wystarczy, ze przytną ją raz w miesiącu.

Taka sama sytuacja dotyczy również włosów. Są osoby u których odrost jest widoczny już po kilku dnia od wyjścia od fryzjera, jak i również takie, które spokojnie mogą wybierać się do niego raz na dwa miesiące. Wszystkie te kwestie są uregulowane biologicznie.

Odpowiednia pielęgnacja brody czyli jaka?

Poza dbaniem o odpowiednią długość brody, ważną kwestią są równieżkosmetyki do brody, Możemy do nich zaliczyć między innymi szampony i odżywki, dzięki którym broda zyskuje połysk, a także miękkość.

Warto również pamiętać o tym, aby regularnie przeczesywać brodę. W innym wypadku może dojść do jej nieodwracalnego skołtunienia, a co za tym idzie będzie wymagała ścięcia. W związku z powyższym wyróbmy sobie nawyk jej przeczesywania.

Dbanie o brodę – czasochłonne zajęcie, czy kilkuminutowy zabieg ?

To czy zabieg pielęgnacyjny naszej brody będzie wymagał poświecenia przez nas dużej ilości czasu zależy przede wszystkim od uwarunkowań genetycznych. Część mężczyzn posiada brody miękkie, które wystarczy umyć i przeczesać, aby prezentowały się okazale. Istnieje również taka grupa mężczyzn, która posiada tak zwane niesforne brody, a co za tym idzie w ich przypadku zabieg pielęgnacyjny trwa nieco dłużej i wymaga użycia dużo szerszej gamy specyfików, jakimi są kosmetyki do brody.

Wyżej wspomniana sytuacja nie powinna być dla nikogo zaskoczeniem, ponieważ każdy organizm jest inny, w związku z czym każdy też posiada inny rodzaj włosów na ciele. W związku z tym faktem normalnym jest, że do wykonania pewnych zabiegów każdy potrzebuje innej ilości czasu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here