Miska toaletowa – pomoc w wyborze i zakupie

0
513

Miska toaletowa jest główną częścią całego kompaktu WC. Powinna być przede wszystkim wygodna oraz funkcjonalna w czasie codziennego użytku. W trakcie zakupów warto zwrócić uwagę na produkty o estetyce dopasowanej do wystroju i aranżacji Twojej łazienki. Miskę należy dobierać także względem ilości wolnej przestrzeni w Twojej łazience lub ubikacji. Poniżej przybliżamy temat wyboru miski toaletowej oraz podpowiadamy jakimi kryteriami warto się sugerować w czasie przeglądania dostępnych produktów.

Miska toaletowa w kompakcie WC 

Miski toaletowe wbudowane w cały kompakt WC to najchętniej wybierane rozwiązanie. Urządzenia takie posiadają jednolitą, zwartą budowę, w której miska jest w pełni zintegrowana ze spłuczką i zbiornikiem. W kompakcie występuje także przycisk uruchamiający upływ wody. Zaletą wyboru gotowego kompaktu WC jest łatwy i szybki montaż – wystarczy postawić go na podłodze i przymocować korzystając z zestawu prostych śrub. 

Rodzaj odpływu w misce toaletowej 

W trakcie zakupów należy zwrócić uwagę na miejsce ulokowania odpływu, który występuje w wersji pionowej oraz poziomej. Oczywiście wybór konkretnego rozwiązania zależy od tego gdzie została zlokalizowana rura wychodząca do kanalizacji. Jeśli znajduje się w podłodze – wówczas należy wybrać miskę z odpływem pionowym. Gdy ujęcie zlokalizowane jest w ścianie – konieczny jest odpływ poziomy. Spotkasz też odmiennym system nazw, wykorzystywany w wielu sklepach sanitarnych. Odpływy poziome nazywane są poznańskimi, pionowe natomiast – warszawskimi. 

Rozmiary i miejsce montażu miski toaletowej 

W trakcie wyboru miski nie można zapomnieć o podstawowej sprawie – czyli jej rozmiarach. Są one istotne nie tylko z uwagi na komfort osób korzystających z miski, ale również z uwagi na ograniczony metraż wielu łazienek i ubikacji. By uniknąć nieudanego zakupu warto dokładnie zmierzyć ilość wolnej przestrzeni, którą możesz przeznaczyć na miskę toaletową. Każda miska potrzebuje dodatkowych 20 cm wolnej przestrzeni z boków oraz od tylnej strony. Od przodu konieczne jest dysponowanie wolną przestrzenią na odległość nawet 60-80 cm, która pozwoli na swobodne siadanie i wstawanie z miski. 

Osobom, którym szczególnie zależy na ograniczeniu ilości wykorzystanej przestrzeni, polecamy korzystać z misek podwieszanych. Ich atrakcyjne modele znajdziesz w linii produktów Villeroy Boch Subway. Są to miski o prostej konstrukcji, harmonijnych kształtach i jasnej kolorystyce, dopasowanej do większości łazienkowych aranżacji. 

Aspekty estetyczne misek toaletowych 

Dość szybko zauważysz, że większość oferowanych misek jest wykonana w stosowanych i jasnych odcieniach. Warto wybierać miski, które będą podkreślać styl łazienki i jej charakter, korespondując z kolorystyką znajdujących się w pobliżu sprzętów. Oprócz koloru, na walory estetyczne ma także wpływ sposób wyprofilowania bryły miski, kształty jej krawędzi oraz precyzja wykonania. Miska powinna przylegać do ściany nie pozostawiając żadnych szczelin. Dobrym pomysłem może być też wybór miski przeznaczonej do zabudowy, której powierzchnię pokryjesz estetycznymi płytkami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here