Nad polskim morzem nudzić się nie można, a lista miejscowości, na terenie których można spędzić wspaniały urlop, jest długa. Wśród tych letnisk, które mogą się okazać dla każdego z nas idealnym miejscem na wczasy, ważne miejsce zajmuje Darłowo. Liczne atrakcje, doskonale rozwinięta baza noclegowa oraz wspaniały klimat – oto główne walory tego kurortu. Co warto wiedzieć na temat Darłowa i jego atrakcji?
Darłowo jest jedną z najpopularniejszych miejscowości wypoczynkowych, jakimi może się pochwalić Wybrzeże Słowińskie. Ze względu na piękną okolicę oraz bazę noclegową, Darłowo stało się jednym z najlepszych miejsc dla tych, którzy chcą spędzić wspaniały urlop nad Bałtykiem. Bliskość morza. Doskonałe warunki do wypoczynku oraz ciekawe zabytki sprawiają, że na nudę nikt tu narzekać nie będzie.
Co warto zobaczyć w Darłowie?
Najwspanialszym zabytkiem, któremu z pewnością warto się uważniej przyjrzeć, jest tutejszy Zamek Książąt Pomorskich. Wzniesiony w XIII wieku, jest cenną pamiątką z dawnych czasów oraz budowlą, która wciąż urzeka turystów swym pięknem. Zamek ten służy obecnie jako siedziba placówki muzealnej, która urzeka cennymi eksponatami. Wieża bramna świetnie sprawdza się jako punkt widokowy, zatem i jej warto poświęcić odrobinę uwagi. Dla miłośników sztuki sakralnej ciekawym zabytkiem Darłowa będzie z kolei gotycki kościół św. Jerzego. Darłowo może się tez pochwalić piękną starówką, której najważniejszym punktem jest rynek. Barokowe i klasycystyczne kamienice, zabytkowy ratusz – oto cenne atrakcje, które warto zobaczyć podczas spaceru po tym nadmorskim letnisku.

www.rodzinne-wakacje.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here