Natura a laktacja

Podczas okresu laktacyjnego kobiety zwiększają swoją uwagę na produkty, które spożywają. W tym czasie należy unikać pewnych rzeczy, które mogą wpłynąć negatywnie na dziecko. Podobnie z lekarstwami- można je stosować, jeżeli zezwoli na to lekarz. Większość jednak wybiera naturalne metody, czyli na przykład preparaty roślinne lub napary ziołowe.

Czystek ma działanie lecznicze i wiemy to nie od dziś. Herbaty i napary z czystka zawierają polifenole, które mają działanie przeciwzapalne i wspierają układ immunologiczny, ma właściwości antyalergiczne oraz antyoksydacyjne. Wspiera zatem róże sfery zdrowotne człowieka i pomaga w złagodnieniu alergii lub neutralizowaniu szkodliwych wolnych rodników.

Czystek a karmienie piersią. Eksperci twierdzą, że picie naparów i herbat w czasie laktacji nie jest szkodliwe, a nawet przeciwnie ze względu na prozdrowotne działanie czystka. Jednakże, ze względu na brak dokładnych badań w tym kierunku, zaleca się ograniczone spożywanie tego ziela.

Aby działanie czystka było skuteczne, powinno się pić go regularnie. Najlepiej wykorzystywać tylko liście, bez łodyg, które nie mają żadnych właściwości, a tylko pogarszają smak herbaty bądź naparu.
Jeśli kobieta obawia się picia czystka podczas karmienia piersią, można stosować go w postaci inhalacji lub płukanek.
Inhalacja będzie dobra w przypadku przeziębienia albo infekcji górnych dróg oddechowych.
Płukanki można stosować do płukania jamy ustnej, przemywania ran lub zmian skórnych. Może też działać jako naturalny tonik do twarzy, wspomoże gojenie ran i zmniejszy objawy trądziku.

Jeżeli jednak podczas laktacji kobieta obawia się spożywania herbat i naparów z czystka, najlepiej skonsultować się z lekarzem, który wszystko opowie i wytłumaczy. Poza tym, najlepiej zaopatrzyć się w czystek ze sprawdzonego źródła, na przykład apteki bądź sklepu zielarskiego, od kogoś kto zna się na ziołach i nie sprzeda niczego bez wiedzy o danym produkcie. Najlepszej jakości nie zapewni nam drobny susz w torebkach, lecz grubo pocięte liście.

www.przedsiebiorczapani.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here