Badania wykazały, że im wolniej jemy, tym bardziej poczujemy się lżej po posiłku. Przerwanie co najmniej 20 minut posiłku może pomóc nam spowolnić, dzięki czemu poczujemy się zadowoleni z tego że jemy mniej żywności.

Ci, którzy jedli wolniej, nie tylko poczuli się bardziej głodni, ale także spożywali mniej jedzenia. Może to wynikać z faktu, że zdali sobie sprawę, że są nasyci i nie jedli, dopóki nie byli przepełnieni.

Wypróbuj te sztuczki, aby spowolnić pracę: ustaw minutnik przez 20 minut, wkładaj widelec między każde ugryzienie, pić więcej wody między ukąszeniami, rozmawiać z przyjaciółmi lub rodziną podczas jedzenia lub liczenia, ile razy przeżuwa każdy kęs.

Również nie rozpraszaj się podczas jedzenia. Wyłącz telewizory i telefony komórkowe podczas jedzenia. Staraj się też nie czytać, sprawdzać e-maili ani nie robić innych prac podczas jedzenia.
Powtarzaj dobre nawyki żywieniowe u dzieci. Jeśli chcesz poprawić swoje nawyki żywieniowe, możesz również poprawić nawyki żywieniowe całej rodziny.

http://www.pasazmamy.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here