Nowa praca

Bardzo często w życiu pojawia się taki moment, gdy przychodzi czas na jakąś zmianę. Może to być niewielka zmiana, na przykład dotycząca wyglądu, albo zmiana, która może zaważyć na całym życiu. Taką zmianą może być na przykład zmiana pracy, na bardziej dochodową i satysfakcjonującą. Nowa praca może pozwolić zmienić poziom życia na lepsze, dlatego warto poszukać takiej propozycji, która pozwoli spełnić marzenia.
Poszukiwania nowej pracy, należy rozpocząć od przygotowania dobrego CV. Wzór takiego cv można sobie ściągnąć z Internetu, ale należy go wypełnić bardzo dokładnie i podać w nim tylko prawdziwe informacje. Niektórzy nie wiedzą na przykład czy w cv musi być zdjęcie. A zdjęcie jest bardzo ważne dla potencjalnego pracodawcy, musi on wiedzieć, jaką przyszły pracownik ma prezencję, szczególnie jeśli chodzi o stanowiska, gdzie pracuje się z klientami. Zdjęciem na cv powinno być takie same zdjęcie, jakie się daje do dowodu osobistego, ale nie jest to warunkiem. Powinno być ono nie za duże i przedstawiać wyraźnie twarz. Zdjęcie na cv umieszcza się w prawym górnym rogu cv. Dla jednych kwestia ta wydaje się bardzo prosta, ale dla innych, szczególnie dla tych, którzy po raz pierwszy tworzą swoje cv, ta informacja może być bardzo przydatna.
Co poza zdjęciem powinno się znaleźć w cv?
Zdjęcie jest bardzo ważnym punktem tego formularza, ale równie ważne są dane osobowe, w tym także stan cywilny, wykształcenie szczegółowo opisane, doświadczenie zawodowe, z podaniem dokładnym dat zatrudnienia i stanowisk pracy a także mocne strony. W mocnych stronach można opisać znajomość języków obcych, posiadanie prawa jazdy czy zdolności marketingowych itp. Można też na cv zamieścić informacje na temat swojego hobby czy zainteresowań, bo i tym pracodawca może być zainteresowany. CV można przesłać pocztą email albo udać się z nim osobiście do siedziby firmy i własnoręcznie oddać go osobie zajmującej się rekrutacją na dane stanowisko. Wtedy ma się okazję poznać być może przyszłe miejsce pracy.

www.forum-liderow.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here