Koloryzacja włosów to zadanie wymagające dużej wiedzy i umiejętności fryzjera. Złe proporcje składników lub nieodpowiednia technika mogą sprawić, że zamiast cieszyć się pięknym kolorem, trzeba naprawiać efekty zepsutej koloryzacji. Dlatego planując zmianę koloru włosów, należy oddać się w ręce specjalistów. Koloryzacja profesjonalna sprawia, że włosy będą wyglądać zdrowo, naturalnie i olśniewająco!

Koloryzacja profesjonalna czy farbowanie w domu?

Decydując się na zmianę koloru, zwykle stajemy przed dylematem: pójść do fryzjera czy samodzielnie farbować włosy? Oba rozwiązania mają swoje zalety, ale zdecydowanie lepsze rezultaty przynosi wizyta u profesjonalnego kolorysty. Tylko oddając się w jego ręce, mamy gwarancję, że uzyskamy rezultat, na jakim nam zależy. Doświadczenie pokazuje, że farbowanie w zaciszu domowym często kończy się niepowodzeniem. Dlaczego tak jest? Przede wszystkim, kolorysta dysponuje profesjonalnymi farbami do włosów, które dokładnie pokrywają siwe włosy, nie wchodzą w interakcje chemiczne ze skórą i nadają włosom niepowtarzalny odcień. Ponadto, są bezpieczniejsze dla struktury włosa i posiadają składniki odżywcze i pielęgnujące. Nie bez znaczenia jest także wsparcie fryzjera w odpowiednim doborze koloru. Specjaliści w salonach Expert L’Oreal Professionnel mają doświadczenie w dopasowywyaniu odcienia do karnacji, koloru włosów, kształtu twarzy, a nawet osobowości klienta!

Sposoby na modną koloryzację

Nowoczesne farbowanie to nie tylko wybór odpowiedniego odcienia. Nowe trendy we fryzjerstwie wymagają od kolorystów wyjątkowej precyzji i doświadczenia. Modna koloryzacja polega na zabawie z kolorem, której rezultatem jest świeża, lekka i zachwycająca fryzura.  Według fryzjerów z Salon Expert L’Oreal Professionnel, wśród najmodniejszych metod koloryzacji włosów można wymienić:

  • Smartbond, czyli innowacyjny dodatek do dekoloryzacji i koloryzacji L’Oreal. Wykazuje on wyjątkowe właściwości ochronne i wzmacniające. Świetnie sprawia się przy pierwszym farbowaniu, jak i przy włosach wielokrotnie koloryzowanych. Efektem koloryzacji Smartbond są odżywione, miękkie i jedwabiste włosy w wymarzonym odcieniu!
  • Inoa – jedna z najpopularniejszych metod koloryzacji L’Oreal, która opiera się na olejkach i jest pozbawiona amoniaku. Jest to najbardziej zaufany system do koloryzacji permanentnej, ponieważ chroni strukturę włosa i nadaje im wyjątkowo głęboki, intensywny odcień.
  • Ton w ton – to idealny wybór dla osób, które nie chcą na stałe zmieniać koloru włosów. Koloryzacja profesjonalna  ‘ton w ton’ przynosi naturalny efekt, który rozświetla twarz i dodaje lekkości fryzurze. Pozbawione amoniaku farby są bezpieczne dla włosów i nadają im piękny połysk.

Koloryzacja blond – komu pasuje?

Blond jest wciąż najchętniej wybieranym przez Polki kolorem włosów. Jednak jak często widzimy na ulicach, u niektórych kobiet koloryzacja blond przynosi efekt odmienny od zamierzonego. Kolor wygląda sztucznie i kiczowato, a włosy sprawiają wrażenie słabych i zniszczonych. Można znaleźć dwie przyczyny takiego problemu. Po pierwsze, nieudana koloryzacja to  efekt farbowania włosów bez pomocy specjalisty. Po drugie, dobór koloru do indywidualnych cech danej osoby to trudne zadanie i nie zawsze możemy samodzielnie ocenić, co nam pasuje. W tej kwestii, najlepiej zaufać dobremu koloryście. Według fryzjerów z Salon Expert L’Oreal Professionnel, włosy blond pasują niemal do każdego typu urody. Jednak kluczowe przy koloryzacji, jest dobór odpowiedniego odcienia. Przykładowo, platynowy blond na pewno będzie pasował osobom, które miały w dzieciństwie bardzo jasne włosy, które z czasem uległy przyciemnieniu. Blond ombre na ciemnych włosach doda świeżości i charakteru posiadaczom oliwkowej cery lub ciemnej karnacji. Ciemny blond jest najbardziej uniwersalny i pasuje niemal każdemu. Jednak, przy niektórych typach urody może wyglądać dość pospolicie. Jak widzimy, zmiana koloru włosów to ważny krok i nie należy go wykonywać pochopnie.  Aby uniknąć rozczarowania, nie bójmy się zasięgnąć porady profesjonalnych fryzjerów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here