Zastanów się nad sposobem mycia włosów. Jak często myjesz włosy? Jeśli jest to każdego dnia, w dłuższej perspektywie niszczysz włosy i uniemożliwiasz im uzyskanie grubszego splotu. Mycie włosów codziennie usuwa naturalne oleje wytwarzane przez skórę głowy, aby chronić włosy i zachować zdrowie.

Czyszczenie włosów trzy lub cztery razy w tygodniu jest zdrowszą rutyną. Daje to włosom szanse na uzyskanie zalet olejów, których produkuje się skóra głowy. Twoje włosy mogą wyglądać trochę tłuste, kiedy zaczniesz tę nową rutynę, ale powinna wyrównać się za tydzień lub dwa.

Jeśli uważasz, że włosy potrzebują szamponów częściej, spróbuj suchego szamponu. Możesz używać suchego szamponu pomiędzy regularnymi myciami, co może być świetne dla osób, które spocą się lub mają naprawdę tłuste włosy.

Umyj włosy zimną wodą. Gorąca woda jest twarda na włosach, powodując wysuszenie i kruchość. Mycie włosów zimną wodą pomaga włosowi leżeć płasko, chroniąc go przed złamaniem i uszkodzeniem.
wyrzuć produkty zawierające surowe chemikalia. W poszukiwaniu grubszych włosów możesz mieć szampony i odżywki, które pomogą Ci włosy rosnąć dłużej i grubsze. Niestety wiele z tych produktów może zaostrzyć problem. Spójrz na składniki i wyrzuć produkty, które mają niewyraźne nazwy. Aby rozwijać grubsze włosy, należy unikać wylania włosów z szkodliwymi substancjami chemicznymi.
Sód sodu i laurylosiarczany znajdują się w wielu szamponach. Te środki czyszczące znajdują się także w detergencie do zmywania naczyń i są zbyt ciężkie dla włosów.

Kondycjonery z silikonami mogą być użyteczne dla osób z grubymi włosami, ale gromadzą się na włosach. Dla tych, którzy mają cienkie włosy, może narastać cienkie włosy, sprawiając, że jest płaska i cieńsza niż przedtem. Silikony mogą być całkowicie wypłukane za pomocą silnych szamponów wycierających, które mogą być szkodliwe.

http://www.bodyandmind.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here