olejek, czy serum co lepsze do włosów?

Aby nasze włosy wyglądały na zdrowe i pełne blasku, musimy poświęcić im więcej uwagi. Olejki i serum do włosów to produkty, dzięki którym twoje włosy będą gładkie i lśniące, jak nigdy przedtem. Dodatkowo są to kosmetyki, które działają regenerująco i odżywczo na włosy. Do wyboru jest wiele rodzajów preparatów, które wybrać? Które, będą pasowały do twoich włosów?

Olejek do włosów

Olejowanie włosów to nie tylko ostatnimi czasy modny, ale i również skuteczny oraz łagodny sposób pielęgnacji. Olejować można zawsze i wszędzie, ale nie wszystkim. Jak dobrać właściwy olejek do swoich włosów?

Dopiero prawidłowo dobrany olejek do włosów będzie działał i spełni swoje zadanie. Każdy ma inny rodzaj włosów, dlatego wybór olejku wymaga indywidualnie dobranej pielęgnacji. Pierwszą czynnością jaką musimy zrobić, to określić porowatość włosów.

W przypadku włosów wysokoporowatych, polecane są olejki jednonienasycone. Są to między innymi: olej z wiesiołka, z pestek winogron, z komosy, z orzechów włoskich, lniany, rycynowy, z awokado, konopny, z orzechów laskowych lub ze słodkich migdałów.

Olejki i serum do włosów

Z kolei włosy o normalnej porowatości, wymagają stosowania mieszanki olejków. Można mieszać ze sobą takie oleje jak: arganowy, jojoba, rzepakowy, z orzechów makadamia, z kiełków pszenicy lub z orzechów brazylijskich.

Przy włosach średnioporowatych sprawdzą się najlepiej olejki wielonienasycone, są to między innymi: olej słonecznikowy, z pestek dyni, lniany, rycynowy, z kiełków pszenicy. Dobre będą wszystkie olejki bogate w kwasy Omega 3 i 6.

Włosy niskoporowate, uwielbiają oleje nasycone i wielonienasycone, dlatego doskonałym odżywieniem będzie olej palmowy, kokosowy, rycynowy, lniany, również masło shea lub kakowe.

Serum do włosów

Serum do włosów jest kosmetykiem, którego zadaniem jest pielęgnowanie oraz stylizacja włosów. Wykazuje silne właściwości ochronne oraz nawilżające. Serum jest koncentratem, który w składzie posiada substancje aktywne o wysokim stężeniu. Składniki, które możemy znaleźć w składzie to: oleje roślinne, witaminy, keratynę, ceramidy, kolagen i wyciągi ziołowe. Zazwyczaj sera do włosów mają konsystencje olejku, najlepiej stosować je po każdym myciu włosów.

Przeczytaj też: ODŻYWKI I MASKI DO WŁOSÓW – CZY NALEŻY JE STOSOWAĆ?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here