włosy
fot.: pexels.com

Dla każdej kobiety, włosy stanowią jeden z najważniejszych atutów. Marzenia o pięknych i zdrowych włosach sprawiają, że poszukuje się nowych metod pielęgnacyjnych. Jak się jednak okazuje, nie jest to takie łatwe. Utrudnione zadanie w szczególności mają kobiety, które nie mają doświadczenia w tym temacie i nie wiedzą od czego zacząć. Jaki więc powinien być pierwszy krok w pielęgnacji włosów?

Zobacz też: http://kobiecosc.pl/czego-wlasciwie-zaczac/

Oceń swoje włosy

Aby móc zacząć pierwsze działania pielęgnacyjne, należy się najpierw zastanowić czego włosy potrzebują. Każdy rodzaj włosów będzie inny, a więc inne będą również potrzeby. Warto w tym celu określić, czego im brakuje – blasku, objętości, odżywienia?

Nie powinno się również zapominać o ocenie stanu skóry głowy. Włosy zdrowe i w dobrej kondycji, aby dalej zachwycały wspaniałym wyglądem, muszą mieć wsparcie w postaci zadbanej skóry głowy. Na jej podstawie można np. określić, czy jest przyczyną nadmiernego przetłuszczania się włosów.

Poczytaj o pielęgnacji

Nowicjuszki w zakresie pielęgnacji włosów, zanim wybiorą się na zakupy, w trakcie których nie będą wiedziały jakie produkty będą im służyć, powinny dowiedzieć się przede wszystkim: czego potrzebują ich włosy oraz co powinny mieć w składzie wybrane produkty.

Na początku może się to wydawać zbyt skomplikowane. Kiedy jednak poświęci się trochę czasu na przejrzenie np. poradników o pielęgnacji włosów lub poczytanie blogów, to szybko uda się zdobyć podstawową wiedzę.

Analiza zdobytych informacji, pomoże również odpowiedzieć na pytania dotyczących wcześniej stosowanych nawyków pielęgnacyjnych. Można się z tego dowiedzieć, czy np. myje się włosy w odpowiedniej temperaturze, czy prawidłowo korzysta się z suszarki do włosów, jak często powinno się podcinać końcówki włosów i wiele innych.

Świadoma pielęgnacja włosów, powinna się zacząć właśnie od analizy wcześniej podejmowanych w tym zakresie działań. Jeżeli nie ocenisz swoich włosów, nie będziesz wiedziała czego potrzebują. Podobnie jest w przypadku nawyków pielęgnacyjnych – powinnaś wiedzieć, czy to co wcześniej robiłaś, było dobre dla włosów. Dopiero wtedy będzie można zacząć o nie dbać i sprawiać, że będą coraz zdrowsze i piękniejsze.

Przeczytaj też: http://cowmiescie.pl/przez-co-wypadaja-wlosy/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here