Pojemniki przyszłości

Przemysł zarówno rolny, przetwórczy czy samochodowy wykazuje coraz większe zapotrzebowanie na pojemniki z tworzywa, plastikowe kontenery czy pudełka. Wynika to z ich łatwego transportu, zadowalającej pojemności, łatwości użycia i dużej odporności na uszkodzenia. W tym artykule przedstawimy kilka najpopularniejszych pojemników plastikowych stosowanych obecnie w polskim przemyśle.

Opakowania plastikowe producent najpopularniejszy w Polsce

Najpopularniejszy producent pudełek plastikowych dostarczający je nie tylko w Polsce lecz również na teren większości państw Unii Europejskiej to Niemiecki koncern Schoeller Allibert. Wskazana firma już od ponad 50 lat dostarcza wysokiej jakości opakowania, palety i skrzyniopalety składane. Można bez zająknięcia przyznać, że koncern swoimi produktami wyznacza standardy w logistyce XXI wieku.

Pojemniki stosowane w rolnictwie

Nowoczesne rolnictwo przemysłowe wykazuje duże zapotrzebowanie na pojemniki z tworzywa. Służą one między innymi do zbioru owoców, transportu towarów i płodów rolnych do punktów skupu oraz wielu innych codziennych zadań. Schoeller Allibert przygotowało dla rolnictwa całą serię opakowań plastikowych.

Głównymi produktami w tym zakresie są kontenery, skrzyniopalety plastikowe, skrzynki, pojemniki sztaplowane oraz coraz popularniejsze pojemniki do przewozu cieczy. Przykładowo w Polsce bardzo popularna jest skrzynka prelog o wymiarach 60 centymetrów długości, 40 centymetrów szerokości oraz 11 centymetrów wysokości. Ze względu na wysoką maksymalną ładowność wynoszącą 250 kilogramów oraz wygodne uchwyty znakomicie nadaje się do zbioru jabłek, gruszek czy śliwek, ale gęste plastikowe żeberka pozwalają przenosić też mniejsze owoce.

Pojemniki do produkcji przemysłowej

Do produkcji przemysłowej ważna jest wytrzymałość pojemnika, łatwość transportu na paletach oraz w niektórych przypadkach pokrywa chroniąca przed wypadaniem. Firma Schoeller Allibert przygotowała wiele pojemników spełniających te wymagania jednakże wśród nich jeden wyróżnia się szczególnie.

Pojemnik ALC KA Solid COOL FLOW to opakowanie solidne ze względu na wzmacniane plastikowe ściany i dodatkowe żeberka wzmacniające naroża produktu. Maksymalna ładowność ALC KA Solid COOL FLOW wynosi 142 kilogramy a powierzchnia użytkowa 48 litrów. Dodatkowym atutem jest możliwość połączenia 40 tych pojemników i załadunku na paletę co ułatwia transport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here