Mają niepowtarzalny charakter, a ich formy mogą zadziwić każdego. Potężne skały oraz unikalne formacje skalne to ciekawy motyw przewodni niejednej wycieczki. Taka wyprawa to idealna propozycja dla tych, którzy cenią piękne widoki, a jednocześnie – chcą spędzać czas aktywnie. Gdzie znajdziemy najciekawsze skałki? Jakie formacje skalne mogą przyciągnąć skutecznie naszą uwagę?
Wyżyna Krakowsko – Częstochowska, Karpaty oraz Sudety – oto regiony Polski, w których ujrzymy najpiękniejsze skałki oraz formacje skalne. W Sudetach oraz w Karpatach oczarować nas mogą skały z piaskowca, z kolei na terenie Wyżyny Krakowsko – Częstochowskiej oraz w Pieninach – niezwykłe skały wapienne. W tych regionach Polski ujrzymy formacje skalne, które, pod wpływem erozji, przybrały wyjątkowe formy. Nie brak legend związanych z nimi, nie brak też ciekawych atrakcji w ich pobliżu. Takie skałki, jak Maczuga Herkulesa w Pieskowej Skale, mogą oczarować każdego swą piękną okolicą oraz niezwykłą formą. Moc atrakcji czeka i na tych, którzy postanowią wybrać się na teren jednego z kilku polskich „skalnych miast”. Zachwycić może tu i Szczeliniec Wielki, i Błędne Skały – miejsca, które stały się symbolami Gór Stołowych. Rewelacyjnie prezentuje się też Skamieniałe Miasto koło Ciężkowic – kolejna atrakcja, której warto poświecić nieco więcej uwagi.
Wyprawy, których głównym celem jest odkrywanie najpiękniejszych skałek oraz formacji skalnych w Polsce, każdemu z nas mogą dostarczyć wielu mocnych wrażeń. Takie wycieczki to świetny sposób na spędzanie wolnego czasu w aktywny sposób oraz na odkrywania piękna polskiego krajobrazu.

www.dlaturysty.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here