Porady dietetyczne

Zdrowa i zbilansowana dieta to podstawa dobrego funkcjonowania i idealnego samopoczucia na co dzień. Niestety bardzo często wpadamy w pułki, które zastawiają na nas wielkie koncerny spożywcze, czy farmaceutyczne. W ich interesie jest to, abyśmy kupowali jak najwięcej produktów sygnowanych znakiem „ekologiczne”, „free”, „light”, chociaż składem w zasadzie nie różnią się one od ich normalnych i o wiele tańszych odpowiedników.

Czy to na pewno zdrowsze?
A często zdarza się tak, że to właśnie te produkty spożywcze, które maja wspomóc nasze odchudzanie, maja w składzie bardzo wiele substancji, które są wręcz zaprzeczeniem zdrowego żywienia. Jak to możliwe? Często te produkty, które mają bardzo obniżoną zawartość tłuszczu, zastępują go w składzie dodatkową porcja cukru, lub sztucznego słodzika. A to jest bardzo szkodliwe dla naszego zdrowia, bo cukier w nadmiarze szkodzi bez względu na formę, w jakiej się znajduje.

Taki schemat dotyczy całej masy produktów, które rzekomo wspierają odchudzanie. Tymczasem to właśnie węglowodany szkodzą nam najbardziej i powoduje, że nie możemy zrzucić ani kilograma zbędnej wagi. Wynika to z błędnego rozumienia procesu odchudzania. Bo to wcale nie tłuszcz odpowiada za nasze wałeczki na boczkach i fałdki na brzuchu. Wręcz przeciwnie. Tłuszcz jest nam bardzo potrzebny. Nasz organizm czerpie z niego energię do życia, składniki odżywcze i moc.

Najgorszy wpływa na proces odchudzania maja węglowodany, czyli cukry I tych waśnie powinniśmy unikać. Nie jest to łatwe, gdyż cukry znajdują się w wielu produktach spożywczych, oraz w owocach. Nie trzeba jednak odmawiać sobie wszystkiego, bo są produkty, które nawet na diecie odchudzającej sprawdzą się idealnie, jako słodzik do potraw.

Rodzynki a odchudzanie
Rodzynki na diecie odchudzającej? Jak najbardziej! Rodzynki są bardzo zdrowe i przede wszystkim bardzo smaczne. Wprawdzie, jak każde suszone owoce, zawierają spora dawkę węglowodanów, ale możemy sobie pozwolić na kilka sztuka każdego dnia, nawet na diecie. Rodzynki można dodać do porannej owsianki. Będzie wówczas zdecydowanie bardziej słodka i smaczniejsza. Rodzynki sprawdzą się również, jako dodatek do owsianych naleśników, razowych, pełnoziarnistych babeczek itp.

Daktyle a odchudzanie
Daktyle suszone to kolejny genialny dodatek dosładzający, który z powodzeniem wzbogaci naszą dietę podczas odchudzania. Daktyle są nieziemsko smaczne. Idealnie sprawdzą się w różnego rodzaju koktajlach owocowych. Jeśli zmiksujemy je z mlekiem roślinnym np. kokosowym, ryżowym, czy sojowym, będą podstawą pysznego napoju energetycznego.

Świetnie też sprawdzą się, jako dietetyczna pasta do pieczywa czy naleśników. Wystarczy dokładnie zmiksować je odrobiną wody. Można też przygotować dietetyczną nutellę z dodatkiem daktyli. Miksujemy je z orzechami laskowymi, kilkoma łyżkami oleju kokosowego, oraz dwiema łyżkami gorzkiego kakao. To idealny, gęsty, pożywny i niesamowicie pyszny krem, który zaspokoi zapotrzebowanie na witaminy i energię. Każdy łasuch z pewnością doceni takie rozwiązanie.

www.zdrowakroplakrwi.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here